Olimpieši saņem vērtīgu palīdzību gatavoties labiem startiem

Šodien sākās pirmie plašākai sabiedrībai zināmie un publiskotie Latvijas delegācijas sagatavošanās darbi gaidāmajām ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos. Trīs valsts sporta federācijas un Olimpiskā komiteja ieguva lietošanā jaunu autotransportu sekmīgākai sagatavošanās procesu norisei. Kopumā pieci mikroautobusi sportistu rīcībā nodoti uz visu gaidāmo ziemas sezonu.

Netipiski pirmsolimpiskās sezonas gatavošanās posmam Rīgā vienuviet bija pulcējušies triju ziemas sporta veidu spēcīgākie Latvijas pārstāvji. Zem viena jumta bija gan Latvijas bobsleja pirmais četrinieks ar Oskaru Melbārdi priekšgalā, gan biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kā arī valsts labākie slēpotāji Kristaps Zvejnieks, Lelde Gasūna, Inga Dauškāne un Arvis Liepiņš.

Pirmo reizi vēsturē jau pirmssezonā sporta federāciju - Bobsleja un skeletona, Biatlona, Slēpošanas, kā arī Olimpiskās komitejas rīcībā tika nodoti pieci mikroautobusi, lai atlēti varētu veiksmīgāk sagatavoties olimpiskajām spēlēm.

Olimpiskās komitejas priekšsēdētājs Aldons Vrubļevskis uzsvēra šāda notikumu pirmreizību, atklājot, ka autotransports sportistu rīcībā būs līdz ziemas sezonas beigām aprīlī.

"Līdz Soču ziemas Olimpiskajām spēlēm ir atlicis vien pusgads un Latvijas sportisti, kas piedalīsies šajā četrgades nozīmīgākajā ziemas sporta pasākumā, ir gatavi jauniem izaicinājumiem. Kopš Vankūveras Olimpiskajām spēlēm pēdējie trīs gadi ir pagājuši smagos un neatlaidīgos treniņos, lai sportisti būtu vislabākajā formā tieši uz startiem Sočos. Katru gadu mēs esam lutināti ar medaļām skeletonā un bobslejā, uz ko neapšaubāmi cerēsim arī februārī Sočos, taču ir arī virkne citu ziemas sporta veidu, par ko jutīsim līdzi un klusībā cerēsim," saka LOK vadītājs Aldons Vrubļevskis.

Lielas līdzjutēju cerības Sočos noteikti gulsies uz bobslejistiem, kuri aizvadītajā sezonā pierādīja savu varēšanu tieši olimpiskajā trasē sasniegt visaugstākos rezultātus. Viņiem piešķirtas divas automašīnas. Mūsu spēcīgākās ekipāžas pilots Oskars Melbārdis nelielā sarunā pastāstīja, ka pašlaik rit aktīva gatavošanās sezonai un tā ir aptuveni pusceļā:

„Darbojamies pa Rīgu, mēģinām stumt startus estakādē, pilnveidojamies, attīstāmies, analizējam kļūdas, darbs turpinās.”

Tikmēr Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers atklāja, ka pagaidām nav zināms precīzs Latvijas sportistu skaits Sočos, taču tas varētu būt jau ierastajās robežās, kā tas bijis iepriekš – plānojam starp 50-53.

„Prieks par ieguldīto darbu, un esmu pārliecināts, ka šis ieguldījums nesīs arī augļus. Šāda pretimnākšana ir neatsverama, jo tas, pirmkārt, ir svarīgi sportistiem, tas ceļ olimpiešu kopējo tēlu, pašapziņu, kā arī šis piedāvājums motivēs strādāt cītīgāk," saka LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Nepieciešamības gadījumā sporta veidu federācijas piešķirtos mikroautobusus varēs izmantot arī inventāra nogādāšanai Sočos, taču olimpiskajās spēlēs sacensību laikā būs cits režīms, kas neparedz sava papildu transporta izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti