Latvijas biatlonistiem 21.vieta jaukto pāru stafetē Pasaules kausa sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Baiba Bendika un Aleksandrs Patrijuks sestdien izcīnīja 21. vietu jauktajā pāru stafetē Pasaules kausa posmā, kas risinās Kontiolahti, Somijā, liecina rīkotāju informācija. Abi Latvijas biatlonisti veica pa vienam soda aplim, taču tika līdz finišam un netika apsteigti par apli.

(papildināts pēc dienas otrās stafetes noslēguma)
Uzvarēja francūži Anaisa Ševaljē un Antonēns Gigonā, kuri par 2,4 sekundēm apsteidza Austrijas biatlonistus Lizu Terēzi Hauzeri un Julianu Eberhardu. Trešo vietu ieguva norvēģi Marte Olsbu un Johaness Tinjess Bē 4,4 sekundes aiz uzvarētājiem. Laureātu trijniekā tikai Norvēģija nopelnīja vienu soda apli.

Pēc nekļūdīgas pirmās šaušanas Bendika trasē atgriezās devītā, taču nākamajā ugunslīnijā nopelnīja vienu soda apli un stafeti Patrijukam nodeva 19. pozīcijā. Patrijuks ar nevainojamu šaušanu guļus pakāpās uz 14.vietu, tomēr trīs papildu patronas šaušanā stāvus līdz stafetes maiņai Latviju atvirzīja 18. pozīcijā.

Savā otrajā posmā Bendikai visu mērķu sašaušanai vajadzēja divas papildu patronas guļus, bet stāvus Baiba šāva perfekti un Patrijuks pēdējo posmu sāka 16.vietā. Pēc šaušanas guļus Aleksandrs slēpoja soda apli un visu mērķu aizvēršana pēdējā ugunslīnijā ar divu rezerves patronu palīdzību finišā nepalīdzēja tikt augstāk par vietu trešā desmita sākumā.

Startēja 26 komandas, un pilnu distanci veica 22 valstu biatlonisti. Latvijas duets uzvarētājiem zaudēja trīs minūtes un 8,0 sekundes.

Vēlāk sestdien stafetē jauktajām komandām, kur katru valsti pārstāvēja pa četriem sportistiem un Latvija nestartēja, uzvarēja Itālijas kvartets Doroteja Vīrere, Liza Vitoci, Dominiks Vindišs un Lukass Hofers. Trijniekā iekļuva arī Ukraina un Norvēģija.

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs, kurš ceturtdien bija otrais sprintā, sezonas septītā posma noslēgumā svētdien vēl dosies distancē ar masu startu.

Tikmēr Latvijas izlases tuvākās rezerves nedēļas nogalē startē Latvijas kausa posmā Madonā.

"Smecersila" trasē sprinta distancē vīriešiem sestdien nepārspēts palika Andrejs Zikovs, savukārt sievietēm uzvarēja Anna Konovalova.

KONTEKSTS:

Pēc Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu noslēguma ar trim posmiem martā vēl turpinās Pasaules kausa sezona. Divās nākamajās nedēļās vēl būs sacensības Norvēģijā un Krievijā.