Latvijas biatlonistes tālu no labākajām Pasaules kausa posma individuālajā distancē

Baiba Bendika ceturtdien pieļāva sešas kļūdas šaušanā un Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā Estersundā, Zviedrijā, netika augstāk par 63.vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Otra Latvijas biatloniste Jūlija Matvijenko ierindojās pirmā simta beigās.

Uzvarēja francūziete Žistīne Brezā ar finišu pēc 42 minūtēm un 35,1 sekundes, bet otrā bija Ukrainas biatloniste Jūlija Džima, kura atpalika 11,1 sekundi. Brezā pieļāva vienu kļūdu šaušanā, turpretim Džima sašāva visus 20 mērķus. Laureātu trijnieku noslēdza divas soda minūtes nopelnījusī uzvarētājas tautiete Žilī Simona, zaudējot Brezā 17,7 sekundes.

Bendika startēja trešā un viena no pirmajām veica pirmo šaušanu, kur atstāja vienu neskartu mērķi un nopelnīja vienu soda minūti. Neveiksmīga Baibai bija otrā šaušana ar trim kļūdām, bet pa vienam nesašautam mērķim viņa atstāja trešajā un ceturtajā ugunslīnijā. Finišā Bendika no uzvarētājas atpalika sešas minūtes un 17,4 sekundes.

Matvijenko 101 dalībnieces konkurencē nesašāva piecus mērķus un ierindojās 99.vietā, apsteidzot vienu finišējušu sāncensi.

Jau vēstīts, ka vīriešu konkurencē Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sasniedza 18.vietu sprintā, bet individuālajā distancē ierindojās 34.vietā. Savukārt Bendika 34.vietu ieguva sprintā.

Posma noslēgumā sestdien un svētdien risināsies stafetes attiecīgi vīriešiem un sievietēm.