Latvijas biatlona kvartets pasaules čempionātu noslēdz ar 26.vietu stafetē

Latvijas biatlona kvartets bez līdera Andreja Rastorgujeva sastāvā sestdien Kontiolahti, Somijā, ieņēma 26.vietu pasaules čempionātā 4x7,5 kilometru stafetē, liecina rīkotāju informācija. Uzvarēja Vācija, kas dienu iepriekš palika nepārspēta arī stafetē sievietēm.

Pasaules čempionu laurus Vācijai nodrošināja Eriks Lesers, Daniels Bēms, Arnds Peifers un Simons Šemps, kuri šaušanā iztika bez soda apļu veikšanas un iztērēja tikai trīs rezerves patronas, finišējot pēc stundas, 13 minūtēm un 49,5 sekundēm. Uzvarētājiem 15,6 sekundes zaudēja sudraba medaļnieki norvēģi, kas šaušanā iztērēja divreiz vairāk papildu patronu, bet bronzu nopelnīja Francija 33,6 sekundes aiz uzvarētājiem un četrām papildu patronām ugunslīnijās.

Latvijas kvartets Rolands Pužulis, Toms Praulītis, Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks nopelnīja četrus soda apļus un iztērēja 13 papildu patronas. Latvija bija viena no astoņām komandām, kas no uzvarētājiem atpalika par apli. Kopš Pužuļa pirmā soda apļa pirmā posma otrajā šaušanā Latvijas biatlonisti cīnījās tikai ar Serbiju, lai nepaliktu pēdējie 27 komandu konkurencē. Trīs soda apļus šaušanā stāvus otrajā posmā iekrāja Praulītis, bet Slotiņam un Patrijukam šaušanā pietika ar rezerves patronām.

Pasaules čempionāts Ziemeļkarēlijā beigsies svētdien ar sacīkstēm distancēs ar kopēju startu, kur Latvijas sportisti startam nav kvalificējušies.

Latvijai augstāko rezultātu Kontiolahti sasniedza Rastorgujevs, kurš iedzīšanas distancē pakāpās uz 25.vietu. Pēc pasaules čempionāta marta otrajā pusē Hantimansijskā, Krievijā, vēl notiks Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.