Biatlonists Rastorgujevs sprintā nesašauj pat pusi mērķu, iedzīšanai nekvalificējas

Andrejs Rastorgujevs sestdien pasaules čempionātā Itālijā 10 kilometru sprintā sašāva tikai četrus no 10 mērķiem un rezultātu tabulā noslēdza septīto desmitu, kas Latvijas biatlona izlases līderim liegs dalību iedzīšanas distancē. Roberts Slotiņš un Aleksandrs Patrijuks ierindojās attiecīgi 84. un 89.vietā.

Par pasaules čempionu kļuva nekļūdīgi šāvušais Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, kurš mērķa līniju šķērsoja pēc 22 minūtēm un 48,1 sekundes. Sudraba medaļu nopelnīja sešarpus sekundes lēnākais francūzis Kventēns Fijons Maijē, kam palika viens nesašauts mērķis, bet par bronzas laureātu kļuva šaušanā perfektais viņa tautietis Martēns Furkads 19,5 sekundes aiz uzvarētāja.

Ļoti neveiksmīga Rastorgujevam ar trim kļūdām izvērtās jau pirmā šaušana, praktiski liedzot cerības uz augstu vietu. Vēlreiz trīs soda apļus Andrejs mēroja arī pēc šaušanas stāvus, kas viņu atstāja aiz svītras cīņā par dalību iedzīšanas distancē, kur startēs 60 ātrākie. Tik zemu rezultātu tabulā pasaules čempionātos Rastorgujevs nebija noslīdējis kopš 2012.gada. No uzvarētāja Andrejs atpalika teju trīs minūtes (+2:57,7).

Piecas kļūdas šaušanā pieļāva Patrijuks, turpretim Slotiņš nesašāva divus mērķus. Startēja 107 sportistu dalībnieki.

Sacensības iedzīšanā vīriešiem un sievietēm Antholcā paredzētas svētdien. Čempionāts turpināsies līdz 23. februārim, vēl nosakot laureātus individuālajā un masu starta distancē, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajā pāru stafetē.