Biatloniste Bendika pakāpjas uz 35.vietu iedzīšanas distancē

Biatloniste Baiba Bendika sestdien Hantimansijskā, Krievijā, finišēja 35.vietā 10 kilometru iedzīšanas distancē Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā, liecina organizētāju informācija. Latvijas sportiste mēroja trīs soda apļus un finišēja mazliet augstākā pozīcijā nekā bija startā.

(papildināts ar Pasaules kausa kopvērtējumu)
Uzvarēja Somijas biatloniste Kaisa Mekereinena, kura ar divām kļūdām šaušanā finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un 6,7 sekundēm. Vienu soda apli veikusī francūziete Marī Dorēna-Abēra atpalika 1,5 sekundes, turpretim trešajā vietā ierindojās tikpat precīzi šāvusī itāliete Doroteja Vīrere 5,7 sekundes aiz uzvarētājas.

Bendika savās Pasaules kausa sezonas pēdējās sacīkstēs uzvarētājai zaudēja nepilnas trīs minūtes (+2:57,0).

Pirmajā šautuvē Bendika trāpīja visos mērķos un pakāpās uz 28.vietu, taču pēc otrās ugunslīnijas viņa mēroja vienu soda apli, nākamajā šautuvē atstāja divus neskartus mērķus un atkāpās uz 40. pozīciju. Pēc pēdējās šaušanas Bendika atguva 37.vietu un līdz finišam tika vēl nedaudz augstāk.

Pēc iepriekš iegūtās 37.vietas sprintā Bendika iedzīšanas trasē devās minūti un 40 sekundes aiz līderes Mekereinenas. Šosezon Bendika guva karjerā pirmos ieskaites punktus Pasaules kausa izcīņā, kur viņa kopvērtējumā ieņem 49.vietu ar 122 punktiem. Līdere pirms sezonā pēdējām sacīkstēm ar 1106 punktiem ir čehiete Gabriela Soukalova.

Vēlāk sestdien 12,5 kilometru iedzīšanas distancē vīriešiem startēs Andrejs Rastorgujevs, kurš cīņu sāks devītajā pozīcijā minūti un septiņas sekundes aiz līdera austrieša Juliana Eberharda. Pasaules kausa sezona svētdien beigsies distancēs ar masu startu, kam Bendika nekvalificējās.

Savukārt Slovēnijā Eiropas čempionātā junioriem 10 kilometru sprintā Vladislavs Ņedaivodins un Ingus Deksnis sestdien izcīnīja attiecīgi 14. un 15.vietu. Abi Latvijas sportisti veica pa vienam soda aplim un no uzvarētāja baltkrieva Viktara Krjuko atpalika attiecīgi 53,2 un 53,9 sekundes.

Juniorēm 7,5 kilometru sprintā Latviju pārstāvēs Patrīcija Eiduka, Krista Razgale un Ieva Pūce.