Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints vīriešiem

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints sievietēm.

Bendikai karjeras rekords - pasaules čempionātā biatlonā 17.vieta sprintā

Latvijas sieviešu biatlona izlases līdere Baiba Bendika piektdien Estersundā, Zviedrijā, ieguva 17.vietu 7,5 kilometru sprintā un sasniedza karjerā labāko rezultātu pasaules čempionātā. Baiba gan nopelnīja ieskaites punktus Pasaules kausa ieskaitē, gan pārliecinoši kvalificējās startam iedzīšanā.

Par pasaules čempioni pirmo reizi karjerā sprintā kļuva vienu soda apli veikusī Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, finišējot pēc 22 minūtēm un 17,5 sekundēm. Sudrabu nopelnīja 9,7 sekundes lēnākā norvēģiete Ingrida Landmarka Tandrevolda, bet par bronzas laureāti kļuva vāciete Laura Dālmeijere 12,6 sekundes aiz uzvarētājas. Gan Tandrevolda, gan Dālmeijere šāva bez kļūdām.

Bendika pirmajā ugunslīnijā sašāva visus mērķus un dalīja 19.vietu. Savukārt pēc otrās šaušanas Baiba mēroja vienu soda apli, taču rezultātu tabulā būtiski neatkāpās un finišā Kuzminai zaudēja 55,5 sekundes. Līdz šim labākais rezultāts piecos pasaules čempionātos Bendikai bija aizpērn iegūtā 27.vieta iedzīšanas distancē.

Latvijas izlases debitante Jūlija Matvijenko ar piecām kļūdām šaušanā bija pēdējā 93 finišējušo dalībnieču konkurencē vairāk nekā septiņas minūtes aiz uzvarētājas (+7:43,0).

Godalgu ieguvējas iedzīšanā noteiks svētdien.

Vīrieši sprinta distancē spēkiem mērosies sestdien. Pasaules čempionāts ilgs līdz 17.martam.