Bendika pēdējā nopelna ieskaites punktu biatlona Pasaules kausa posma sprintā

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika piektdien Rūpoldingā, Vācijā, ieguva 40. vietu Pasaules kausa posmā 7,5 kilometru sprintā un pēdējā nopelnīja punktu sezonas kopvērtējumā. Vēl divas Latvijas sportistes Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule ierindojās aiz TOP60 un nekvalificējās iedzīšanai.

Uzvarēja norvēģiete Ingrida Lanmarka Tandrevolda, finišējot pēc 19 minūtēm 25,4 sekundēm. Tuvākā konkurente Zviedrijas biatloniste Mona Brorsone atpalika 18,2 sekundes, bet vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena nopelnīja itāliete Liza Vitoci 19,0 sekundes aiz uzvarētājas. Visas trīs laureātes šāva nekļūdīgi.

Baiba Bendika startā

Bendika pēc pirmās šaušanas guļus mēroja vienu soda apli. Otrajā šaušanā stāvus Baibai arī palika viens neskarts mērķis, liedzot izredzes uz augstu vietu. Finišā Bendiku no uzvarētājas šķīra minūte un 48,9 sekundes.

Finišē Baiba Bendika

Buliņa sprintu noslēdza 63. vietā. Sandra pirmajā ugunslīnijā nesašāva vienu mērķi, bet nākamo šaušanu veica precīzi.

Savukārt Sabule finišēja 89. vietā 96 dalībnieču konkurencē. Sabule šaušanā guļus nekļūdījās ne reizi, bet pēc otrās ugunslīnijas slēpoja vienu soda apli.

Iepriekš Rūpoldingā aizvadītajās klasiskajās stafetēs Latvijas sieviešu kvartets līdz finišam netika un ierindojās 17. vietā, toties vīrieši sasniedza pēdējās sezonās labāko rezultātu, pakāpjoties līdz 12. vietai.

Pasaules kausa piektā posma turpinājumā sestdien būs sprints kungiem, bet svētdien vēl risināsies sacensības iedzīšanas distancē gan vīriešiem, gan sievietēm.