«VEF Rīga» Eiropas kausa izcīņā tiek pie pirmās uzvaras

"VEF Rīgas" basketbolisti otrdien ar 80:71 pārspēja Maķedonijas klubu Skopjes MZT un Eiropas kausa izcīņas grupas turnīru sāka ar uzvaru, kas komandai bija sezonā pirmais panākums. Latvijas čempioni cīņu aizvadīja bez kājas savainojumu guvušā komandas kapteiņa Kristapa Janičenoka.

Uzvarētājiem "Arēnā Rīga" 22 punktus un deviņas atlēkušās bumbas debijas spēlē izcīnīja komandas debitants Bosnijas un Hercegovinas uzbrucējs Kenans Bajramovičs, bet 19 punktus nodrošināja Dī Brauns. Mājinieku sastāvā debitēja arī uz pārbaudes laiku nolīgtais amerikānis Deriks Nikss.

Uzvarētāja noteikšanā izšķiroša bija pēdējā ceturtdaļa, kuru "VEF Rīga" sāka ar 10:0 atrāvienu un no neizšķirta izvirzījās vadībā ar 10 punktiem (66:56), bet galotnē ar vairākiem trīspunktu metieniem neļāva pretiniekiem pietuvoties.

Būtisku pārsvaru pirmajā puslaikā nespēja iekrāt ne mājinieki, ne viesi. "VEF Rīga" itin veiksmīgi darbojās aizsardzībā pie groza, taču viesi ar augstu precizitāti izmantoja iespēju mest no tālākas distances. Savukārt laukuma saimniekiem uzbrukumā pietrūka organizētības un veiksmīgas sadarbības, turklāt no trīspunktu līnijas pirmajā puslaikā izdevās trāpīt tikai divas reizes.

Otrajā puslaikā laukuma saimniekiem vairāk līdera lomu uzņēmās Bajramovičs, bet Brauns trešās ceturtdaļas beigās trāpīja divus tālmetienus, kas laukuma saimniekiem nodrošināja sešu punktu pārsvaru (56:50). Līdz pārtraukumam "VEF Rīga" pēdējā minūtē gan ielaida divus trīspunktniekus un rezultāts atkal kļuva neizšķirts.

Toties pēdējo cīņas posmu "VEF Rīga" sāka ar ciešu aizsardzību un precīziem uzbrukumiem. Lai gan pēc Artūra Bērziņa trīspunktnieka sasniegtais 10 punktu pārsvars (66:56) vēlāk saruka, Bajramoviča un Brauna tālmetieni divas minūtes pirms cīņas beigām ļāva "VEF Rīgai" justies komfortablāk un iegūt 11 punktu pārsvaru (74:63).

Ramūna Butauta trenētā Latvijas čempionvienība izcīnīja sezonā pirmo panākumu oficiālās spēlēs, jo sezonas sākumā cieta neveiksmi Eirolīgas kvalifikācijā un piedzīvoja divus zaudējumus VTB vienotajā līgā.

Eiropas kausa izcīņā pirmajā grupu kārtā "VEF Rīga" tiksies arī ar Krievijas klubu Kazaņas "Unics", Turcijas "Banvit", Haifas "Maccabi" no Izraēlas un Igaunijas "Kalev/Cramo", ar katru komandu līdz 18.decembrim tiekoties savā laukumā un viesos. Otrajā grupu kārtā grupas trīs labākās komandas.

Sezonu "VEF Rīga" sāka ar diviem zaudējumiem VTB vienotajā līgā. Arī nākamā spēle "VEF Rīgai" būs VTB līgā svētdien Ukrainā pret Mariupoles "Azovmaš", bet Eiropas kausa izcīņu Latvijas klubs turpinās 23.oktobrī Tallinā pret "Kalev/Cramo".