Latvijas čempionāts kērlingā sieviešu komandām

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

LBL ceturtdaļfināls. "VALMIERA GLASS VIA" - "Latvijas Universitāte"

Valmieras klubs atgūst vadību Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijā

"Valmiera Glass/ViA" otrdien mājās ar 85:67 pieveica "Latvijas Universitāti" un Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijā ieguva 2:1 pārsvaru, liecina rīkotāju informācija. Iekļūšanai pusfinālā komandai jāgūst trīs uzvaras.

(papildināts ar Kārļa Apsīša teikto)
Uzvarētājiem rezultatīvākais bija 26 punktus guvušais Kārlis Apsītis, bet 17 punktus pievienoja Andrejs Vojnalovičs. "Latvijas Universitātei" ar 23 punktiem izcēlās Dāvids Vīksne.

Valmieras vienība mājās sāka iespaidīgi - Apsītim grozā lidoja teju visi metieni, 12 punktus gūstot pašam, bet komandai kopā 21:6 izrāviens. Jau mača sākumā savainojumu guva valmieriešu pamata centrs Klāvs Dubults, un viesi, pateicoties lielai pašatdevei, līdz puslaika beigām bija atpakaļ spēlē, pietuvojoties līdz deviņu punktu deficītam (37:46). Pēc pārtraukuma Apsītim talkā nāca pieredzējušie Jānis Kaufmanis un amerikānis Derioss Klārks, Valmieras komandai panākot pat +15 pārsvaru, un atgriezt intrigu spēlē studentiem īsti vairs neizdevās.

Apsītis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijai uzteica komandas biedrus, kas viņu apgādāja ar labām piespēlēm, tādēļ punktu gūšana lielas grūtības nesagādāja. Valmierieši sērijas trešajā spēlē pamainīja aizsardzību un nospēlēja agresīvāk mača sākumā, pastāstīja Apsītis. Viņš neslēpa, ka komandas mērķis nākamajā spēlē būs nodrošināt uzvaru sērijā.

Pirmajās divās spēlēs katra komanda guva pa uzvarai, bet nākamais mačs sērijā notiks ceturtdien Rīgā.

Otrā ceturtdaļfinālā BK "Ogre" ar 2:0 ir vadībā pret BK "Liepāja" un trešajā spēlē trešdien mājās var nodrošināt vietu nākamajā kārtā.

Pusfinālā pretiniekus jau gaida regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas "VEF Rīga" un BK "Ventspils". Latvijas-Igaunijas līgā uzvarējusī "VEF Rīga" spēlēs pret "Valmiera Glass/ViA" un "Latvijas Universitātes" dueļa veiksminiekiem, savukārt pāra BK "Ogre" un BK "Liepāja" spēcīgākā komanda izslēgšanas turnīru turpinās pret BK "Ventspils".