Valdība atbalsta finansējuma piešķiršanu Eiropas basketbola čempionāta rīkošanai

Valdība otrdien atbalstīja finansējuma piešķiršanu 2022. gadā veicamo izdevumu segšanai 2025. gada Eiropas basketbola čempionāta vīriešiem finālturnīra rīkošanā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). 

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ieceri kandidēt uz 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra uzņemšanu valdība atbalstīja jau pērn novembrī.

Starptautiskās basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBA-Eiropas) valde martā nolēma, ka 2025. gadā Rīgā notiks viens no četriem grupas turnīriem un finālposms.

Atbilstoši čempionāta līguma nosacījumiem un finanšu saistībām LBS drīzumā ir jāveic pirmie maksājumi summā par 1,1 miljonu eiro.

Tāpēc IZM sagatavoja rīkojuma projektu par attiecīgā finansējuma piešķiršanu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, vienlaikus nosakot arī kārtību depozīta maksājuma atmaksāšanai valsts budžetā divu mēnešu laikā pēc čempionāta noslēguma.

Valdība arī atbalstīja IZM priekšlikumu par rīcības komitejas izveidi, lai kvalitatīvi sagatavotos Eiropas čempionāta organizēšanai. Rīcības komiteja sekmēs valsts pārvaldes sadarbību ar organizatoriem, kā arī nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu par gatavošanās gaitu.

Rīcības komitejā plānots iekļaut finanšu ministru, Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru, pārstāvjus no IZM un Iekšlietu ministrijas, kā arī LBS prezidentu, ģenerālsekretāru un sacensību direktoru. Rīcības komitejā plānots izstrādāt efektīvāko piedāvājumu čempionāta organizēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai 2023., 2024. un 2025. gadam, tai skaitā izvērtējot turnīra budžeta ieņēmumu un izdevumu pozīcijas, pašu piesaistītā finansējuma īpatsvaru un veidus tā palielināšanai, LBS administratīvo izdevumu pamatotību un citus jautājumus. Rīcības komitejas sastāvu apstiprinās ar Ministru prezidenta rīkojumu.

Eiropas čempionāta finālturnīrs vīriešiem ir prestižākās FIBA-Eiropas rīkotās sacensības,

kas tradicionāli piesaista lielu skatītāju auditoriju gan klātienē, gan neklātienē. Rīkotāji sagaida, ka Eiropas čempionāta uzņemšana nodrošinās Latvijai plašu starptautisko publicitāti, kā arī veicinās ievērojamu tūristu plūsmu un ekonomikas aktivizēšanu. Latvijas investīciju un attīstības aģentūra  prognozē, ka ieņēmumi no grupu turnīra un finālposma varētu sasniegt 72 miljonus eiro.

Eiropas čempionāta sarīkošanu Latvijā atbalstīs arī Rīgas dome, grupu turnīra un finālposma organizēšanai novirzot līdz 1,5 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt