Latvijas basketbolisti pret Ķīnu izcīna pirmo uzvaru U-19 Pasaules kausā

Latvijas U-19 basketbola izlase piektdien Grieķijā ar 87:84 pārspēja Ķīnas vienaudžus un ar turnīrā pirmo uzvaru saglabāja iespēju Pasaules kausa izcīņas turnīra turpinājumā pretendēt uz 9.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Pusfinālā par 9.vietu Latvijas izlases pretinieki būs Austrālijas basketbolisti, kas savstarpējā duelī jau bija pārāki grupas kārtā.

(papildināts ar komentāriem)
Rezultatīvākais ceturtdaļfinālā par 9.vietu Latvijas izlasē ar 29 punktiem bija Valters Vēveris, 22 punktus nodrošināja Adrians Šnipke, bet 13 punkti bija Armanda Berķa rēķinā. Ķīnas izlasē 25 punktus iekrāja Haoveņs Guo.

Valters Vēveris par Latvijas izlases uzvaru pār Ķīnu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Vēveris pēc spēles intervijā Latvijas Radio atzina, ka komanda pirmo uzvaru gaidīja jau kopš turnīra sākuma. Savu ieguldījumu panākumā Vēveris neizcēla, bet uzteica komandas biedrus par labu atbalstu uzbrukumā.

Artūrs Visockis-Rubenis par uzvaru pār Ķīnu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Savukārt Latvijas izlases galvenais treneris Artūrs  Visockis-Rubenis sacīja, ka emocijas ir kā pēc uzvaras čempionātā. "Šampanietis četras spēles tika kratīts, kratīts, korķis nenāca vaļā, un tagad tas izšaujas," teica treneris. "Šī mums ir liela uzvara. Uzvarējām, jo komanda mobilizējās un smagi strādāja."

Pēc neveiksmīga spēles sākuma latvieši pirmās ceturtdaļas vidū nonāca iedzinējos ar 7:18, bet vēl līdz pārtraukumam spēja pārņemt vadību (24:23). Otrajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punktā, savukārt trešajā ceturksnī Latvijas izlase panāca 11 punktu pārsvaru (58:47), kas pēdējās sekundēs pirms pārtraukuma saruka līdz minimumam (65:64). Pēdējā spēles nogriežņa sākumā ķīnieši atguva vadību, tomēr spraigā turpinājumā pārāki bija latvieši. Uzvaras grozu 10 sekundes pirms beigu svilpes guva Ričards Vitoļskis, turpretim Ķīnas izlasei cerības uz rezultatīvu uzbrukumu liedza pašu kļūda.

Jau vēstīts, ka Krētas salā notiekošajā turnīrā Latvijas izlase zaudēja visās trijās spēlēs grupā, piekāpjoties Mali, Austrālijas un Kanādas vienaudžiem, bet astotdaļfinālā kapitulēja ASV basketbolistiem.

U-19 Pasaules kausa nolikums paredz izspēlēt visu vietu sadalījumu, tādējādi Latvijas izlasei turnīrs Krētā noslēgsies svētdien, 7.jūlijā.