Latvijas basketbolistes labā noskaņojumā gaida Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Mārtiņa Gulbja trenētā Latvijas sieviešu basketbola izlase gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklam, un izlasei palīgā atbraukušas arī ārzemēs spēlējošās Kristīne Vītola un Elīna Dikeulaka.

Kristīne Vītola sezonu aizvada Spānijā, Salamankas “Perfumerias Avenida” rindās, savukārt Elīna spēlē Turcijā, Adanas ASKI vienībā. Vītola pastāstīja, ka nu jau ir nedaudz ielauzījusies spāņu valodā un var saprast trenera teikto, savukārt Elīnai ar turku valodu klājas grūtāk – komandas biedrenes viņu uzrunājot turciski, bet spēlētāja atbild latviski.

Kristīnei Spānijā treniņi sākas plkst. 11.30, pirms tam gan svaru zāle, bet dienas gaita ir rimta. Savukārt Elīnai jāceļas krietni agrāk – jāizved pastaigā suns, jāpaēd brokastis, lai plkst. 9 jau būtu treniņā.

Izlasei ir jauns treneris, un Dikeulaka raksturo Gulbi kā cilvēku, kurš spēj izvilkt no spēlētājām ārā to labāko. Abas basketbolistes “Rīta Panorāmā” uzsvēra, ka viņš ir enerģisks un ļoti aktīvs, un viņam ir jādod iespēja. Ja treneris kliegšot un komanda sapratīs, par ko, tad to arī pieņemšot.

Mikroklimats sieviešu basketbolā izlasē esot labs, intrigu nav – visas jokojas, priecājas un smaida. Spēlētājas gaida pirmo kvalifikācijas spēli pret Horvātiju, kur komandā spēlējot daudzas draudzenes. Par Vācijas izlasi gan neesot viedokļa, bet par Ziemeļmaķedoniju – viss būšot atkarīgs no naturalizētajām spēlētājām. Vītola uzsvēra, ka sieviešu izlasei noteikti ir iespēja pacīnīties.

Dikeulaka, stāstot par savu ritmu spēles dienā, atklāja, ka tās vienmēr esot vienādas – dzīvošana savā pasaulē ar austiņām uz ausīm un krustvārdu mīklu minēšana, kur reizēm tiek lūgts padoms arī komandas biedrenēm, ja kāds vārds nav zināms.

Gaidot kvalifikācijas posma pirmās spēles, Kristīne uzsvēra, ka pats galvenais ir saprast trenera vēlmes un labi spēlēt aizsardzībā, jo uzbrukumā meitenes spēšot viena otru nolasīt. Savukārt Elīna piebilda, ka ļoti svarīga ir arī disciplīna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti