Latvija – Ukraina. Spēles momenti. 1.puslaiks

Latvija – Ukraina. Pēcspēles intervija ar galveno treneri Mārtiņu Zībārtu

Latvija – Ukraina. Spēles momenti. 2.puslaiks

Latvijas basketbolistes bez vairākām līderēm uzveic Ukrainu pārbaudes spēlē

Gatavojoties Pasaules kausa finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā ar 80:59 uzvarēja Ukrainas valstsvienību pārbaudes spēlē, kurā mājiniecēm nepiedalījās vairākas komandas līderes, kam tika dota atpūta.

Uzvarētājām Aija Putniņa Olimpiskajā sporta centrā guva 14 punktus, Digna Strautmane komandas krājumu papildināja ar 11 punktiem, bet Baiba Eglīte un Ieva Pulvere (iepriekš Krastiņa) nodrošināja pa 10 punktiem. Ukrainietēm ar 24 punktiem rezultatīvākā bija d'Andra Mosa, kura gan pieļāva arī astoņas kļūdas.

Trenera Mārtiņa Zībarta intervija

Valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda spēlēja savādākā sastāvā un parādīja labāku aizsardzību. Treneris nešaubās, ka komanda spēj uzlabot sniegumu, bet uzbrukumā jāspēj ātru spēli variēt ar pārdomātu rīcību. Starp ātrumu un kļūdām ir liela korelācija, bet, spēlējot lēnākā tempā, komandai paliktu mazāk iespēju tikt labās metienu pozīcijās, paskaidroja Zībarts. Ātrumu viņš uzskata par ļoti svarīgu Latvijas izlases spēles elementu.

Zībartam plaši variējot sastāvu, mājiniecēm jau pirmajā ceturtdaļā laukumā tika 10 spēlētājas. Ukrainietes vairāk paļāvās uz savām līderēm, tomēr pirmajā pārtraukumā minimāls pārsvars (14:13) bija laukuma saimniecēm.

Pirmā puslaika apskats

Enerģiskā darbība uzbrukumā un aizsardzībā palīdzēja Latvijas izlasei pirmā puslaika turpinājumā noturēties mazliet drošākā vadībā un garajā pārtraukumā doties ar četru punktu pārsvaru (32:28).

Intervija ar Aiju Putniņu

Pirmajā puslaikā Latvijas rezultatīvākā spēlētāja Aija Putniņa intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda pieļauj kļūdas, un vairāk ir jāpiedomā, kā spēlēt uzbrukumā, turklāt ciešāk jāseko pretspēlētājām aizsardzībā. Komanda tikai sāk iejusties spēļu ritmu un sniegums arvien uzlabosies, uzsvēra puslaikā deviņus punktus guvusī Putniņa.

Intervija ar Aneti Šteinbergu

Mājinieču līdere Anete Šteinberga maču noraudzījās no rezervistu soliņa un puslaika pārtraukumā atzina, ka ir interesanti sekot jaunāko spēlētāju sniegumam. Šteinbergu iepriecināja, ka kļūdu Latvijas izlasei bija mazāk nekā pretiniecēm, bet soda metienos viņa gan komandā vēlētos lielāku precizitāti.

Latvijas izlase teicami sāka otro puslaiku un nepilnā pusotrā minūtē pieaudzēja pārsvaru līdz +11 (39:28). Lai gan Ukrainas basketbolistes brīžiem spēja cīņas ritējumu saasināt, pēdējo ceturksni mājinieces sāka ar septiņu punktu vadību (52:45). Vēl viens atrāviens sekoja pēdējās ceturtdaļas sākumā un nepilnas četras minūtes pirms beigu svilpes Latvijas pārsvars sasniedza 20 punktu (71:51).

Intervija ar Elīnu Dikeulaku

Pret Ukrainu nespēlēja vairākas līderes, tostarp Elīna Dikeulaka, kura pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka pārbaudes spēles parāda komandas trūkumus. Latvijas izlasē vēl trūkst saspēlētības, jo meitenes tikai otro nedēļu ir kopā un sagaidāms, ka turpmāk veiksies labāk, teica Dikeulaka. Viņa sacīja, ka pret Ukrainu latvietēm jāizmanto savas stiprās puses un jāspēlē ātri, turklāt komanda var paļauties uz metienu precizitāti no distances.

Ļaujot spēkus pārbaudīt no pamatsastāva tālākām spēlētājām, pret Ukrainu laukumā nedevās arī Šteinberga, Gunta Baško, Kristīne Vītola un Kitija Laksa.

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītās Latvijas valstsvienības kandidātes piektdien Olimpiskajā sporta centrā Rīgā uzveica zviedrietes, bet sestdien zaudēja Krievijai. Nākamo pārbaudes spēli latvietes aizvadīs augusta pēdējā dienā Spānijas pilsētā Valensijā pret Franciju, savukārt dienu vēlāk turpat tiksies ar spānietēm vai beļģietēm. Nākamnedēļ Latvijas izlase paliks nemainīgā sastāvā un turpinās gatavošanos.

Pārbaudes spēļu ciklu Zībarta trenētā komanda noslēgs 19. septembrī Tenerifē pret Kanādu. Pasaules kausa izcīņa no 22. līdz 30.septembrim risināsies Kanāriju salās Spānijā.

Pasaules kausa grupas kārtā Latvijas izlase spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un favorītēm ASV basketbolistēm. Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 16 valstsvienības, kas būs sadalītas četrās grupās. Grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, otrās un trešās vietas ieguvējas izslēgšanas spēles sāks astotdaļfinālā, bet ceturtajā vietā palikušās komandas dosies mājās.