Latvija – Krievija. Spēles momenti. 1.puslaiks
Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija – Krievija

Latvija – Krievija. Spēles momenti. 2.puslaiks

Latvijas sieviešu basketbola izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Krievijai

Latvijas sieviešu basketbola izlase, gatavojoties Pasaules kausa izcīņai, kas jau pēc mazliet vairāk nekā mēneša sāksies Tenerifē, pārbaudes spēlē sestdien Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā ar 66:71 piekāpās Krievijas izlasei, liecina organizatoru informācija.

Rezultatīvākā šajā pārbaudes spēlē Latvijs izlases rindās bija Kitija Laksa, kura guva 19 punktus, bet Anete Šteinberga pievienoja 18 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Savukārt uzvarētāju rindās rezultatīvākā bija Jevgēņija Beļakova ar 21 gūtu punktu.

Spēle iesākās ļoti strauji un asi, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ļoti rezultatīvi ar viena punkta pārsvaru Latvijas izlases labā. Otrajā puslaikā turpinājās cīņa punkts punktā, taču, noslēdzoties otrajai trešdaļai latvietēm atkal punkta pārsvars, kā rezultātā meitenes pārtraukumā devās jau ar divu punktu pārsvaru – jauku, bet ne drošu pārākumu – 40:38.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Viena no spēles līderēm Kitija Laksa pēc pirmā puslaika LTV atzina, ka izlase pieļāva daudz kļūdas, kuras ir jāizlabo. “Jāatrod jebkādas iespējas, jāmēģina lauzt spēli,” norādīja Amerikā spēlējošā basketboliste. Viņa prognozēja, ka nākamais puslaiks tiks aizvadīts agresīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. “Nevienā spēlē nevaram būt uzvarētāju lomā, ja pielaidīsim tik daudz kļūdu,” piebilda Laksa.

Intervija ar Kitiju Laksu

Spēli klātienē vēroja arī bijušais valstsvienības galvenais treneris Ainārs Zvirgzdiņš, kurš atzina, ka ir patīkami atgriezties laukumā un vērot Latvijas izlases spēli. Zīmīgi, ka Latvijas basketbolistes Krievijas izlasi spējusi uzvarēt vien divas spēles, un abas tieši Zvirgzdiņa vadībā. Kā treneri atklāja, tad palīdzējušas gudrības un viltības, kuras pielieto savā spēlē vēl joprojām.

Intervija ar Aināru Zvirgzdiņu

Zvirgzdiņš uzsvēra, ka šobrīd nav tik ļoti jākoncentrējas uz rezultātu, jo līdz svarīgajam turnīram Tenerifē vēl piecas nedēļas laika. Taču viņš norādīja, ka meitenēm ir komandas cīņasspars, viņas daudz komunicē.

Trešais puslaiks iesākās tikpat sparīgi, taču šoreiz daudz veiksmīgāks Krievijas izlasei, kas trešajā ceturtdaļā spēja ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet arī izvirzīties vadībā, noslēdzot trešo ceturtdaļu ar septiņu punktu pārsvaru. Arī noslēdzošajā spēles nogrieznī Krievijas dominance turpinājās.

Komandas kapteine Gunta Baško pēc spēles teica atklāja, ka, par spīti zaudējumam, meitenes pierādījušas, ka ir cīnītājas un ne reizi nav nolaidušas rokas. “Protams, šajā spēlē nesanāca daudzas lietas,” piebilda Baško, norādot, ka tomēr līdz uzvarai daudz nav trūcis.

Intervija ar Guntu Baško

Komanda vēl analizēs savas kļūdas, un kļūs labākas, teica Baško, apsolot, ka meitenes par Latviju ies līdz galam.

“Sākums bija veiksmīgs, izmantojām pretinieču vājās vietas. Taču spēles gaitā pretinieces pielāgojās un spēle izlīdzinājās. Izmantojām diezgan plašu spēlētāju rotāciju – ar dažādām sekmēm.  Ļāvām iespēlēties pretinieču līderei Beļakovai,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēts valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

“No pirmajiem mīnusiem atspēlējāmies, izmantojot vienlaikus trīs garās spēlētājas, ko veiksmīgi darījām pērn. Taču treniņos šis variants vēl nav slīpēts, un tas izpaudās uzbrukumā. Pēc veiksmīgām epizodēm pie sava groza nespējām dabūt bumbu pretinieču grozā. Ceram uz lielāku pienesumu no rezervistu soliņa. Šodien veiksmīgi iesaistījās Aija Brumermane, izdarot tieši to, ko gaidām no visām, kas iet laukumā uz maiņu.

Skatīsimies video un mācīsimies no savām kļūdām. Svētdien ar Ukrainu vairāk pie vārda tiks meitenes, kuras līdz šim spēlējušas maz vai nemaz,”  norādīja treneris.

Jau ziņots, ka piektdien pārbaudes spēlē pret Zviedriju Mārtiņa Zībarta trenētā Latvijas izlase ļoti sīvā cīņā izcīnīja uzvaru ar 67:62. Jau svētdien spēle pret Ukrainas dāmu izlasi - tiešraide LTV7 un LSM.lv.