Latvija – Zviedrija. Spēles momenti. 1.puslaiks
Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija – Zviedrija

Latvija – Zviedrija. Spēles momenti. 2.puslaiks

Latvijas basketbolistes spraigā pārbaudes mačā pieveic zviedrietes

Gatavojoties Pasaules kausa izcīņai, Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien Olimpiskajā sporta centrā Rīgā ar 67:62 pārspēja Zviedriju pirmajā spēlē četru valstsvienību pārbaudes turnīrā. Spēle ritēja punkts punktā, līdz pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas basketbolistēm saskaņota darbība aizsardzībā palīdzēja izcīnīt uzvaru.

Uzvarētājām 16 punktus guva Anete Šteinberga, kura izcīnīja arī 10 atlēkušās bumbas, 12 punktus pievienoja Kitija Laksa, savukārt 11 punktus iekrāja Kristīne Vītola. Zviedrijai ar 13 punktiem rezultatīvākā bija Luise Halvarsone.

Intervija ar Aneti Šteinbergu

Šteinberga pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda pieļāva daudz kļūdu un pēc ilgiem treniņiem spēle bija kā pa kalniem, bet svarīgi, ka pirmajā pārbaudes spēlē tika gūta uzvara. Šteinberga sagaida, ka komandas sniegums arvien uzlabosies.

Latvijas basketbolistes pirmajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja ātrajos uzbrukumos, izmantojot pretinieču lēnīgumu aizsardzības organizēšanā. Savukārt zviedrietes savus uzbrukumus bieži spēja izspēlēt līdz labām metiena pozīcijām un pārmaiņus vadībā izvirzījās abas komandas, līdz pārtraukumā minimāls pārsvars (20:19) bija mājiniecēm.

Pirmā puslaika apskats

Zviedrijas izlasei nereti uzbrukumi pārtrūka neprecīzu sadarbību dēļ, tomēr puslaiku skandināvietes noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (36:33). Mājiniecēm pietrūka saskaņotības, turklāt spēles pirmajā pusē Latvijas basketbolistes trāpīja tikai vienu no 12 trīspunktu metieniem.

Intervija ar Kristīni Vītolu

Latvijas izlases basketboliste Kristīne Vītola pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka laukumā reizēm bija haoss un nevajadzīgas kļūdas. Vītola uzsvēra, ka komandai jāspēlē agresīvāk un veiksmīgāk jādarbojas aizsardzībā.

Intervija ar  Zani Jākobsoni-Pelsi

Savukārt bijusī izlases spēlētāja Zane Jākobsone-Pelse intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka valstsvienībai Pasaules kausa izcīņā būs lieliska skatuve, lai sevi parādītu visaugstākajā līmenī. Visas izlases kandidātes cenšas sevi apliecināt no labākās puses un pārbaudes spēles pirms starta Pasaules kausā palīdzēs treneriem atlasīt optimālo sastāvu, piebilda Jākobsone-Pelse.

Atsākot spēli pēc pārtraukuma, Latvijas izlase uzlaboja precizitāti soda metienos, tomēr netrūka arī kļūdu, un trešo ceturtdaļu ar pāris punktu pārsvaru (50:48) savā labā noslēdza zviedrietes.

Četras minūtes pirms beigu svilpes Šteinbergas lielisks caurgājiens palielināja Latvijas pārsvaru līdz sešiem punktiem (61:55). Lai gan zviedrietēm izdevās samazināt mājinieču pārsvaru līdz minimumam, lieliska spēle aizsardzībā mājiniecēm palīdzēja atjaunot drošāku vadību un nosargāt uzvaru.

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītās Latvijas valstsvienības kandidātes sestdien spēlēs pret Krieviju, bet svētdien - pret Ukrainu. Turnīrā Rīgā Latvijas visas sāncenses būs gandrīz labākajā sastāvā, ja neskaita dažas atsevišķas spēlētājas.

Pārbaudes spēļu ciklu Zībarta trenētā komanda noslēgs 19. septembrī Tenerifē pret Kanādu. Pasaules kausa izcīņa no 22. līdz 30.septembrim risināsies Kanāriju salās Spānijā.

Pasaules kausa grupas kārtā Latvijas izlase spēkosies ar Ķīnu, Senegālu un favorītēm ASV basketbolistēm. Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 16 valstsvienības, kas būs sadalītas četrās grupās. Grupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, otrās un trešās vietas ieguvējas izslēgšanas spēles sāks astotdaļfinālā, bet ceturtajā vietā palikušās komandas dosies mājās.