Latvijas basketbolistes ar uzvaru pār Ukrainu pietuvojas izslēgšanas spēlēm

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība ceturtdien Rīgā ar 82:74 uzvarēja Ukrainas izlasi un stiprināja izredzes Eiropas čempionātā iekļūt izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija. Grupā Latvijas izlasei ir viena uzvara divās spēlēs, tomēr iespējas piedalīties izslēgšanas turnīrā mājiniecēm var kļūt atkarīgas arī no sāncenšu atlikušo maču rezultātiem.

(papildināts ar Spānijas uzvaru pār Lielbritāniju)
Lielisku spēli aizvadījusī Elīna Dikeulaka uzvarētājām bija rezultatīvākā ar 33 punktiem, 18 punktus nodrošināja Zenta Meļņika, bet pa 10 punktiem pievienoja Kate Krēsliņa un Ieva Pulvere. Ukrainas izlasē līderes lomu ierasti uzņēmās Alīna Jagupova, iekrājot 28 punktus.

Jagupovas aktivitāte cīņā pie groza ļāva ukrainietēm pirmajās minūtēs izvirzīties vadībā, taču Dikeulakas enerģija palīdzēja mājiniecēm pārņemt vadību, lai gan soda metienos Latvijas basketbolistēm pagalam neveicās. Otro ceturtdaļu latvietes sāka ar minimālu pārsvaru (15:14), bet abpusējām kļūdām bagātā turpinājumā nonāca iedzinējās. Mājiniecēm efektīvi uzbrukuma līderes loma iejutās Ieva Pulvere un Latvijas izlase sasniedza sešu punktu pārsvaru (30:24). Puslaika izskaņā Kates Krēsliņas trāpīts trīspunktu metiens ļāva panākt +7 (41:34).

Ukrainietēm nespējot uzlauzt Latvijas izlases aizsardzību, trešajā ceturtdaļā mājinieces nodrošināja +10 (47:37). Neapturama ātros uzbrukumos bija Dikeulaka, un Ukrainas basketbolistes vairs nespēja izlauzties cauri aizsardzībai un rast brīvu pieeju labiem metieniem. Pēdējā ceturkšņa sākumā mājinieces palielināja pārsvaru līdz 13 punktiem (63:50). Ukrainas izlase vēl samazināja rezultāta starpību, Latvijas uzvaru vairs neapdraudot.

Savstarpējās spēlēs ar Lielbritāniju un Ukrainu latvietēm gan ir negatīva gūto un zaudēto punktu starpība (-6), tādēļ teorētiski ir iespēja tālāk tikt arī ukrainietēm, ja viņas pēdējā spēlē uzveiks britu basketbolistes.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē grupā Latvijas izlase zaudēja Lielbritānijai, kas vēlāk piektdien tikai mača galotnē piekāpās Spānijas valstsvienībai (59:67), lai gan pusotru minūti pirms beigu svilpes vēl bija neizšķirts. Grupas kārtas noslēgumā Latvijas basketbolistes svētdien samēros spēkus pret spānietēm.

Četru komandu grupā trīs spēcīgākās vienības pēc apļa izspēles iekļūs izslēgšanas spēlēs.

Eiropas čempionāts risināsies līdz 7. jūlijam. Izšķirošās spēles par medaļām notiks Belgradā.