Latvijas basketbola izlase kvalifikācijas otro kārtu iesāk ar uzvaru pār Slovēniju

Latvijas basketbola izlase piektdien Rīgā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas cikla otrās kārtas spēlē ar 85:74 uzvarēja Slovēnijas valstsvienību, kas pērn triumfēja Turcijā notikušajā Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākie bija abi Eirolīgas spēlētāji Jānis Timma un Jānis Strēlnieks, katrs sametot pa 18 punktiem. Pa 12 punktiem kattrs pievienoja Aigars Šķēle un Artis Ate. Savukārt Slovēnijas izlases rindās ar 19 punktiem izcēlās Luka Rupniks.

Spēle iesākās diezgan vienlīdzīgi, un pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas izlase bija tikai punktu priekšā Slovēnijai (17:16). Otrajā spēles nogrieznī vadību uzņēmās Arņa Vecvagara trenētie puiši, taču arī slovēņi negrasījās padoties (23:20). Pārtraukumā Latvijas izlase devās ar četru punktu pārsvaru.

Arī trešajā ceturtdaļā turpinājās saspringta spēle, kas gan veiksmīgāka bija tieši slovēņiem (20:24), kas pirms izšķirošā spēles nogriežņa panāca neizšķirtu 60:60. Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase iesāka apņēmīgi, vidusdaļā panākot četru punktu pārsvaru, taču Slovēnijas izlase negrasījās piekāpties. Nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām Latvijas izlase spēja jau iekrāt komfortablu deviņu punktu pārsvaru, kas līdz fināla signālam  palielinājās līdz 11 punktiem (25:14).

Līdzīgi kā Latvijas izlasei, arī Slovēnijas valstsvienībai nevar palīdzēt spilgtākās zvaigznes Gorans Dragičs un Luka Dončičs.

Nākamo spēli kvalifikācijas cikla otrajā kārtā Latvijas izlase aizvadīs pēc trim dienām, kad pretim stāsies Spānija.

Bet pēc tam 29. novembrī Latvijas basketbolistiem priekšā cīņa ar Melnkalni, bet 2. decembrī viesos atkal  duelis ar Slovēniju. 22. februārī Rīgā notiks mačs ar Spāniju, bet otrā kārta noslēgsies 25. februārī ar spēli izbraukumā pret Melnkalni.