Dānijas stiprākais klubs sagrauj BK «Ventspils» basketbolistus Eiropas kausā

BK "Ventspils" trešdien mājās ar 73:93 smagi zaudēja Dānijas klubam Orhūsas "Bakken Bears" pirmajā spēlē Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Ceturtdaļfinālā nonāks komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, līdz ar to Latvijas vicečempionu izredzes tikt tālāk nav diez cik spožas.

Mājiniekiem ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Emanuels Ubilla, bet Aigars Šķēle un Māris Gulbis nodrošināja pa 10 punktiem. Dānijas čempioniem ar 23 punktiem izcēlās Devons Akons-Pursels.

Spilgtām epizodēm bagātu pirmo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru (22:14), taču puslaika turpinājumā ventspilniekiem pieauga kļūdu skaits un neveiksmīgas sadarbības uzbrukumā palīdzēja pretiniekiem atgūties. "Bakken Bears" otro puslaiku sāka ar četru punktu pārsvaru (42:38) un turpināja nostiprināties vadībā. BK "Ventspils" neveiksmīgi darbojās cīņā par atlēkušajām bumbām, pēdējā pārtraukumā dodoties ar deviņu punktu iztrūkumu (60:69).

Apņēmīgi laukuma saimnieki sāka pēdējo ceturtdaļu, tomēr ar dažām teicamām epizodēm aizsardzībā bija par maz, lai izmainītu cīņas ritējumu. Dānijas klubs pāris minūtēs palielināja vadību līdz 11 punktiem (75:64) un spēles galotnē iekrāja arī pamatīgu pārsvaru.

Atbildes spēle Dānijā notiks 14.martā. Pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar Itālijas kluba Sasāri "Dinamo" un Francijas vienības Leportelas ESSM dueļa veiksmīgāko komandu.

KONTEKSTS:

BK "Ventspils" starptautisko sezonu sāka pakāpi augstākajā FIBA Čempionu līgā, kur ar 14 spēlēs gūtām sešām uzvarām ieguva 5.vietu grupā, ar ko nepietika izslēgšanas turnīra sasniegšanai. Tomēr Ventspils klubam Čempionu līgā iespētais garantēja iespēju piedalīties Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā.

Eiropas kausa astotdaļfinālā ir 10 komandas, kas izslēgšanas mačus sasniedza šajā turnīrā, kā arī seši Čempionu līgā spēlējušie klubi.