BK «Ventspils» pret Zviedrijas čempioniem gūst otro uzvaru Eiropas Izaicinājuma kausā

BK "Ventspils" basketbolisti otrdien ar 72:63 uzvarēja Zviedrijas čempionvienību "Sodertalje Basket" pirmajā mājas spēlē Eiropas Izaicinājuma kausa sezonā, informēja organizatori. Divās spēlēs grupā Ventspils komandai ir divi panākumi.

Uzvarētāju rezultativitātes līderis ar 21 punktu bija Ronalds Zaķis, savukārt Artjoms Butjankovs nodrošināja 14 punktus. Viesiem 22 punkti bija amerikāņa Džona Robersona rēķinā.

Veiksmīgi aizvadīta trešās ceturtdaļas otrā puse ļāva BK "Ventspils" no viena punkta deficīta panākt 10 punktu pārsvaru, ko mājinieki līdz cīņas beigām noturēja jau bez šaubām par uzvaru.

Laukuma saimnieki četrās minūtēs izvirzījās vadībā ar 15:7, taču nākamos punktus spēja gūt tikai trīsarpus minūtes vēlāk, kad minimāls pārsvars (16:15) jau bija Zviedrijas komandai. Taču "Sodertalje Basket" iestrēga mājinieku stabilajā aizsardzībā, kas ļāva mājiniekiem otrajā ceturtdaļā atjaunot astoņu punktu pārsvaru (24:16).

BK "Ventspils" uzbruka ar lielāku metienu precizitāti un efektīvāk veidoja saspēli, bet laukuma saimnieku nestabilitāte saglabāja izredzes arī Sēderteljes komandai. Zviedrijas klubs trešās ceturtdaļas vidū uz brīdi vēlreiz pārņēma vadību, tomēr BK "Ventspils" spēja atgriezt cīņas ritējumu sev labvēlīgā gultnē. Pēdējo spēles nogriezni Ventspils komanda sāka ar pirmoreiz spēlē sasniegtu 10 punktu pārsvaru (54:44) un pēdējās minūtēs "Sodertalje Basket" vairs nespēja ko glābt.

Nākamajā spēlē C grupā BK "Ventspils" pēc nedēļas viesos tiksies ar Austrijas čempionvienību Vīnes "Zepter". Divas no grupas četrām komandām pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā kārtā. Izaicinājuma kausa pirmajā grupu kārtā 32 komandas ir sadalītas divās reģionālās konferencēs. Kontinenta klubu turnīru rangā Izaicinājuma kausa izcīņa ir trešajā vietā aiz Eirolīgas un Eiropas kausa izcīņas.