BK «Ventspils» ar uzvaru Tartu sāk sezonu Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā

BK "Ventspils" otrdien Igaunijā pēdējā ceturtdaļā nodrošināja uzvaru 66:65 pret Tartu "Rock" basketbolistiem pirmajā spēlē Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas grupas kārtā, liecina rīkotāju informācija. Grupā Latvijas vicečempionu pretinieki būs arī Zviedrijas un Austrijas klubi.

Ventspils komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Ronalds Zaķis, 16 punktus guva Sandis Valters, savukārt Jānis Timma uzvarētājiem nodrošināja 15 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Laukuma saimniekiem ar 16 punktiem izcēlās Joseps Tome. Pēdējo ceturtdaļu Latvijas klubs sāka ar astoņu punktu iztrūkumu (41:49), taču pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā un tuvāk spēles beigām četras minūtes neļāva laukuma saimniekiem gūt nevienu punktu.

Spēles sākumā abām komandām daudz paļaujoties uz trīspunktu metieniem, Tartu "Rock" basketbolisti veiksmīgāk nospēlēja aizsardzībā, liedzot pretiniekiem gūt vairāk kā deviņus punktus. Līdz pārtraukumam laukuma saimnieki nodrošināja 10 punktu pārsvaru (19:9), bet līdz otrās ceturtdaļas vidum ar tālmetieniem panāca vadību jau ar 17 punktiem (32:15).

BK "Ventspils" nekādi neizdevās atrast pieeju mājinieku grozam, un pirmajā puslaikā Latvijas vicečempioni aprobežojās ar 23 punktu guvumu, ļaujot pretiniekiem iekrāt 39 punktus. Izredzes atspēlēties Ventspils komandai uzlaboja veiksmīgi aizvadītas trešās ceturtdaļas beigas un pēdējās ceturtdaļas sākums, pietuvojoties līdz sešu punktu deficītam (43:49). Veiksmīgi apturot "Rock" spēlētāju uzbrukumus, BK "Ventspils" trīs minūtes pirms spēles beigām pārņēma vadību un pēc Dāvja Lejasmeiera metiena palielināja pārsvaru līdz 62:57. Galotnē BK "Ventspils" bija situācijas noteicēji, un Taru komandai tikai trīspunktu metiens pēdējā sekundē ļāva rezultāta starpību samazināt līdz minimumam.

Pēc cīņas Tartu BK "Ventspils" izvērtēs uz pārbaudes laiku piesaistītā Krievijas basketbolista Anatolija Kaširova paturēšanas lietderību. Nākamajā spēlē C grupā BK "Ventspils" pēc nedēļas uzņems Zviedrijas čempionus "Sodertalje Basket". C grupā iekļauta arī Austrijas čempionvienība Vīnes "Zepter".

Grupas divas spēcīgākās komandas pēc divu apļu izspēles iekļūs nākamajā kārtā. Izaicinājuma kausa pirmajā grupu kārtā 32 komandas ir sadalītas divās reģionālās konferencēs. Kontinenta klubu turnīru rangā Izaicinājuma kausa izcīņa ir trešajā vietā aiz Eirolīgas un Eiropas kausa izcīņas.