BK «Ventspils» ar smagu uzvaru iekļūst Izaicinājuma kausa nākamajā kārtā (papildināts)

Veiksmīgāk aizvadītais otrais puslaiks palīdzēja BK "Ventspils" ar 61:56 otrdien uzvarēt Vīnes "Zepter" basketbolistus pēdējā spēlē Eiropas Izaicinājuma kausa grupas turnīrā un nodrošināt vietu nākamajā kārtā. Nākamajā četru komandu grupā Ventspils komanda pretendēs uz vietu ceturtdaļfinālā.

(papildināts ar visiem BK "Ventspils" pretiniekiem nākamajā kārtā)
Māris Gulbis uzvarētājiem guva 14 punktus, bet 13 punkti laukuma saimniekiem bija Lorenso Viljamsa rēķinā. Uz iekļūšanu nākamajā kārtā vairs nepretendējušajā Vīnes komandā 19 punktus nodrošināja Marko Kolaričs.

BK "Ventspils" C grupā ieņēma 2.vietu aiz Tartu "Rock", kas otrdien Zviedrijā ar 76:72 pārspēja Sēderteljes "Kings" basketbolistus.

Mazrezultatīvā spēles sākumā pirmās ceturtdaļas vidū rezultāts vēl bija 2:2, taču veiksmīgāks turpinājums izdevās "Zepter", kas pēc otrā ceturkšņa četrarpus minūtēm bija priekšā ar sešiem punktiem (19:13). Puslaika beigās BK "Ventspils" gan izdevās atgūt minimālu 27:26 pārsvaru. Cīņas turpinājumā laukuma saimnieki vadību vairs neatdeva, lai gan pēdējās ceturtdaļas vidū "Zepter" izdevās pietuvoties līdz divu punktu deficītam (50:52).

BK "Ventspils" spēli aizvadīja bez savainotā Sanda Valtera, un laukumā netika arī komandas jaunpienācējs Džerai Grants.

Otarjā grupu kārtā 16 komandas būs sadalītas četrās grupās, kur izspēlēs divu apļu turnīru. Pa divām komandām no katras grupas iekļūs ceturtdaļfinālā. BK "Ventspils" nākamie pretinieki būs Krievijas klubs Ļubercu "Triumf", "Royal Hali Gaziantep" no Turcijas un Francijas "Dijon Basket". "Royal Hali Gaziantep" un Ļubercu "Triumf" uzvarēja attiecīgi B un D grupās, bet Dižonas komanda ieguva 2.vietu A grupā.

Otrās grupu kārtas spēles ilgs no 14.janvāra līdz 25.februārim. BK "Ventspils" pirmo cīņu aizvadīs izbraukumā Turcijā.