Bertānam astoņi punkti «Wizards» uzvarētā spēlē; Kurucs met nekļūdīgi «Nets» zaudējumā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns īpašā Mārtina Lutera Kinga dienas spēlē atzīmējās ar astoņiem punktiem, palīdzot Vašingtonas "Wizards" ar 106:100 pieveikt Detroitas "Pistons", liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija. "Wizards" šajā spēlē bija jāiztiek bez Anžeja Pasečņika, kurš guvis potītes savainojumu. Savukārt citā mačā Radiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar 111:117 piekāpās Filadelfijas "76ers".

(papildināts ar Kuruca spēles rezultātu)

Bertāns spēlēja teju 23 minūtes (22:55) minūtes, kuru laikā sameta astoņus punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu. Rūjienietis bija precīzs divos no pieciem trejačiem un abos soda metienos.

Spēles izskaņā Bertāns, uzbrūkot grozam, saņēma sitienu pa seju no pretinieka Marka Morrisa. Tiesneši šo pārkāpumu traktēja, kā noraidošo piespēli, liekot Morrisam priekšlaicīgi pamest laukumu. Arī Bertāns pēc soda metienu realizācijas devās uz maiņu, pēc kuras laukumā vairs neatgriezās.

Jau pirms mača bija zināms, ka šajā mačā mājiniekiem nevarēs palīdzēt Pasečņiks, kurš guvis potītes savainojumu. Plašāku informāciju par traumas nopietnību vienība nav atklājusi.

Tikmēr citā mačā Kurucs ar 100% precizitāti sameta piecus punktus. Sev atvēlētajās 17 minūtēs (17:06) realizēja vienīgo tālmetienu, kā arī abus soda metienus. Viņa kontā arī viena pārtverta bumba un viena rezultatīva piespēle.

Vēl trešajā ceturdaļā "Nets" bija vadībā ar desmit punktu pārsvaru, tomēr trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā "76ers" veica 15 punktu izrāvienu, pārņemot vadību.

NBA šodien atzīmēja Mārtina Lutera Kinga dienu, kuras laikā paralēli ar nelielām laika nobīdēm tika translētas vairākas spēles. Pirmajā cēlienā, tiešraidēm ik pa brīdim pārslēdzoties uz citu maču, svētku ietvaros risinājās "Wizards" - "Pistons", Bruklinas "Nets" - Filadelfijas "76ers" un Toronto "Raptors" - Atlantas "Hawks" spēles. Pēdējai spēlei noslēdzoties, tika dots starts vēl sešām citām. Kopumā pirmdien plānotas 14 spēles.

Līdz šim "Wizards" 42 spēlēs uzvarējuši 14 reizes, kas dod 12. vietu NBA Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Vašingtonas klubs trešdien viesos aizvadīs pret Maiami "Heat".