Basketbola valstsvienība ar uzvaru Zviedrijā sāk Eiropas čempionāta kvalifikāciju

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien izbraukumā Luleo ar 62:50 uzvarēja laukuma saimniekus zviedrus pirmajā spēlē 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, informēja organizatori. Četru komandu grupā Latvijas basketbolistus gaida vēl piecas spēles.

Latvijas izlases uzvaru ar 14 punktiem un izcīnītām deviņām bumbām pie groziem kaldināja Kaspars Bērziņš, savukārt Dairis Bertāns un Jānis Blūms nodrošināja pa 13 punktiem. Laukuma saimniekiem Tobiass Borgs guva 11 punktus.

Zviedrijas izlase spēles lielāko daļu sīksti cīnījās un līdz pēdējās ceturtdaļas vidum neļāva viesiem būt drošiem par uzvaru, tomēr Latvijas basketbolisti arī pēc neveiksmīgāku epizožu sērijas allaž spēja pavērst situāciju sev par labu, ne reizi cīņas gaitā nenonākot iedzinējos.

Latvijas basketbolisti jau pirmajās minūtēs apliecināja prasmi rezultatīvi uzbrukt, taču aizsardzībā ne vienmēr izdevās nospēlēt tikpat efektīvi, kas palīdzēja zviedriem noturēt nelielu rezultāta deficītu. Pirmās ceturtdaļas izskaņā Bertāns ar trīspunktu metienu panāca 21:14.

Puslaika turpinājumā zviedriem kļuva grūtāk atrast ceļu uz Latvijas grozu, turklāt parādījās plaisas mājinieku aizsardzībā un rezultāta starpība trīsarpus minūtēs pieauga līdz 16 punktiem (30:14). Toties laukuma saimniekiem puslaika turpinājumā vairākkārt izdevās gūt punktus ātros uzbrukumos, kas samazināja Latvijas izlases pārsvaru, un pārtraukumā viesi bija priekšā ar sešiem punktiem (36:30).

Zviedrijas izlase vēl spēja pietuvoties līdz divu punktu deficītam (34:36), līdz Kristaps Janičenoks un Blūms ar trīspunktu metieniem atjaunoja drošāku pārsvaru. Pēdējās ceturtdaļas sākumā rezultāta starpība atgriezās divciparu skaitļos, un spēles turpinājumā zviedri nespēja apdraudēt Latvijas valstsvienības uzvaru.

Grupas otrā spēlē Rumānijas izlase svētdien viesos ar 81:69 pārspēja slovākus.

Nākamās trīs spēles galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Latvijas izlase aizvadīs mājās 13., 17. un 20.augustā attiecīgi pret Slovākiju, Rumāniju un Zviedriju. Eiropas čempionāta kvalifikācijā pēdējā cīņa četru komandu grupā Latvijas izlasei paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā.

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem. Daļai komandu dalība finālturnīrā ir nodrošināta bez piedalīšanās kvalifikācijā. Ja Latvijas valstsvienība kvalificēsies Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīram, tas saglabās izredzes vienas finālturnīra grupas spēles aizvadīt Rīgā.