Valstsvienības treneris Gulbis: Tagad sieviešu basketbolā esmu iekrājis daudz lielāku pieredzi

Mārtiņš Gulbis sieviešu basketbola izlases galvenā trenera amatā atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma, un sarunā ar Latvijas Radio speciālists apliecināja, ka jūtas daudz pieredzējušāks nekā iepriekšējā darba posmā. 

Gulbis ar Latvijas sieviešu izlasi strādāja no 2019. līdz 2021. gadam, bet kopš tā laika ir krājis pieredzi dāmu basketbolā "TTT Rīga" komandā, mācoties arī no iepriekš pieļautajām kļūdām. Salīdzinājumā ar pirmo darba posmu valstsvienībā Gulbis tieši pieredzi uzskata par svarīgāko atšķirību.

Mārtiņš Gulbis par lēmumu pieņemt darba piedāvājumu Latvijas sieviešu basketbola izlasē
00:00 / 03:10
Lejuplādēt

"Man vienkārši nebija tik liela pieredze, ar sieviešu komandu strādājot, ar spēlētājām. [Tagad] daudz labāk noteikti esmu iepazinis viņas, iepazinis visu procesu," paskaidroja Gulbis. "Kādas lietas strādā vairāk, kādas varbūt ne tik ļoti, un cik svarīga ir katra detaļa konkrētajā spēlē. Laikam tās būtu pamatlietas, kas jāievēro no pirmās dienas, ka katram uzbrukumam, katrai aizsardzībai ir milzīga nozīme."

Kad Latvijas Basketbola savienība (LBS) Gulbi uzrunāja, lai noskaidrotu, vai viņu interesētu atgriezties pie sieviešu izlases stūres, trenerim ilgi nebija jādomā. Viņš sagatavoja nelielu prezentāciju par savu skatījumu uz izlases attīstību nākamajos gados ar spēlētājām, kuras, viņaprāt, varētu būt galvenās.

Gulbis ir pateicīgs LBS valdei par iespēju sevi atkal pierādīt, kā arī viņš centās apdomāt savu iepriekšējo veikumu un lietas, kas iepriekšējā reizē neizdevās. Izlases galvenā trenera amats kļuva vakants pēc jūnijā Latvijas basketbolistēm neveiksmīgā Eiropas čempionāta finālturnīra, neturpinot sadarbību ar līdzšinējo izlases galveno treneri Gundaru Vētru.

Turpinot darbu "TTT Rīga" galvenā trenera amatā, Gulbis neuzskata, ka tas varētu traucēt veiksmīgai pienākumu pildīšanai valstsvienībā,

un iebildumus no kluba vadības viņš negaida. Arī problēmām ar darbu apvienošanu nevajadzētu būt, jo izlasēm atvēlētajā laikā starptautiskajā kalendārā klubu spēles nenotiek.

Gulbis tic, ka dažas "TTT Rīga" spēlētājas noteikti varētu kļūt par Latvijas izlases līderēm. Patlaban "TTT Rīgai" svarīgākais uzdevums gan ir starts Eirolīgas kvalifikācijā, kur pirmā spēle komandai būs 20. septembrī Rumānijā pret "ACS Sepsi-SIC". Gulbis priecājas par iespēju komandai nedēļas nogalē piedalīties turnīrā Polijā, kur būs ļoti laba iespēja pārbaudīt spēkus pret divām mājinieču komandām. Šobrīd Baltijas reģionā ir diezgan sarežģīti atrast nepieciešamā līmeņa pretiniekus, jo daudzas komandas tikai tagad sāk gatavošanās posmu un vēl nav sasniegušas optimālo formu, turpretim "TTT Rīgai" labākā forma ir jārāda jau pēc dažām dienām, paskaidroja treneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti