«VEF Rīga» basketbolisti Tenerifē piedzīvo trešo zaudējumu Čempionu līgā

Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra mačā nespēja nosargāt pirmajās divās ceturtdaļās gūto pārsvaru un piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. "VEF Rīga" izbraukumā ar rezultātu 55:76 piekāpās Tenerifes "Lenovo".

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Džaizeks Lotijs, kurš spēles pirmajā pusē realizēja trīs tālmetienus. Vēl pa desmit  punktiem guva Aizija Pinjeiro, Brendans Edamss un Arnaldo Toro Barea, kamēr deviņus punktus sakrāja Aleksandrs Madsens.

Tenerifes vienībā Džeimijs Fernandess izcēlās ar 22 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

Pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar 19:15 par labu Latvijas komandai, otrās ceturtdaļas ievadā "vefiešu" pārsvars bija jau sarucis līdz vienam punktam, taču 8-0 izrāviens ļāva iekrāt +9. Līdz puslaika pārtraukumam laukuma saimnieki vēlreiz sadeldēja rīdzinieku pārsvaru līdz vienam punktam.

Otrais puslaiks sākās ar Tenerifes komandas pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas, rīdziniekiem pirmo reizi mačā nonākot iedzinējos. Trešajā ceturtdaļā mačs uz laiku tika apturēts pēc tam, kad mača galvenais tiesnesis iedzīvojās savainojumā, tomēr, spēlei atsākoties, "vefiešiem" neizdevās atgūt spēles ritmu, kas bija pirmajā puslaikā.

Mača noslēdzošās desmit minūtes "VEF Rīga" sāka ar 11 punktu deficītu, kas spēles atlikušajā daļā pieauga līdz 21 punktam, "vefiešiem" piedzīvojot trešo zaudējumu pēc kārtas.

C apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs ir "Cholet", Stambulas "Dariššafaka" un Tenerifes basketbolistiem, bet "VEF Rīga" zaudējusi visos trīs dueļos.

Latvijas čempione "VEF Rīga" C grupas turnīru uzsāka ar 75:84 zaudējumu savā laukumā mačā ar Turcijas komandu Stambulas "Dariššafaka", bet otrajā spēlē pēc strīdīga lēmuma viesos ar 73:74 piekāpās Francijas klubam "Cholet".

Savukārt Tenerifes vienība vispirms ar 95:75 pārspēja "Cholet" un otrajā cīņā ar 88:84 guva panākumu pār "Daruššafaka".

Jāņa Gailīša vadītās komandas pieteikumā FIBA Čempionu līgai ir Brendans Edamss, Dairis Bertāns, Roberts Bērziņš, Roberts Blūms, Rodrigo Būmeisters, Raivo Butirins, Džaizeks Lotijs, Māris Gulbis, Aleksanders Madsens, Aizija Pinjeiro, Pēteris Pinnis, Alberts Putāns un Arnaldo Toro Barea.

Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas būs sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām katrā. Grupu uzvarētājas nodrošinās vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas "play-in" kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo pozīciju grupā ieņēmušās vienības.

Pērn "VEF Rīga" savā ceturtajā Čempionu līgas sezonā nepārvarēja pirmo posmu, ieņemot pēdējo vietu apakšgrupā, kurā bija jātiekas ar Manrezas "Baxi", Lisabonas "Benfica" un Limožas CSP. Maijā par čempioni tika kronēta Vācijas komanda Bonnas "Telekom", kas finālā ar 77:70 uzvarēja Jeruzalemes "Hapoel".