«VEF Rīga» basketbolisti mājās uzvar, saglabā cerības uz izslēgšanas turnīru Čempionu līgā

Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" otrdien Rīgā svinēja uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra piektajā mačā un saglabāja izredzes iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā. Rīdzinieki ar 77:72 pārspēja Spānijas klubu Tenerifes "Lenovo".

Mājinieku rindās 17 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Aleksanders Madsens, 16 punktus un sešas atlēkušās bumbas – Aizija Pinjeiro, kurš spēli beidza priekšlaicīgi piecu piezīmju dēļ, 15 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles – Brendans Edamss, bet desmit punktus guva Dairis Bertāns.

Viesiem 16 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Giorgi Šermadini, 14 punktus guva Haime Fernandess, bet 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Marselinju Uertass.

No pirmās ceturtdaļas vidus viesi sāka palielināt pārsvaru, deviņu punktu pārsvaru (28:19) panākot 19 sekundes pirms ceturtdaļas beigām, Joanam Sastrem realizējot tālmetienu. Tomēr otro ceturtdaļu mājinieki sāka ar 8:0 izrāvienu, pēc Aizijas Pinjeiro divpunktu metiena pietuvojoties līdz 27:28, bet pēc Daira Bertāna tālmetiena 17. minūtē atkal izvirzoties vadībā ar 33:32.

Līdz trešās ceturtdaļas vidum turpinājās līdzīga cīņa, bet ceturtdaļas turpinājumā mājinieki palielināja pārsvaru, Pinjeiro ar soda metienu panākot 57:49. Viesi vistuvāk tika 34. minūtē, kad pēc Sasu Salina tālmetiena pietuvojās līdz 61:62, taču izlīdzinājumu panākt nespēja, maču ar diviem precīziem soda metieniem pabeidzot mājiniekam Aleksanderam Madsenam.

C grupā pēc piecām spēlēm trīs uzvaras ir Tenerifes basketbolistiem un "Cholet", pa divām uzvarām sakrājušas Stambulas "Daruššafaka" un "VEF Rīga".

Lai turpinātu sacensības pēc grupu turnīra, "VEF Rīga" ir jāuzvar pēdējā spēlē Stambulā.

Latvijas čempione "VEF Rīga" C grupas turnīru uzsāka ar 75:84 zaudējumu savā laukumā mačā ar Turcijas komandu Stambulas "Daruššafaka", otrajā spēlē viesos ar 73:74 piekāpās Francijas klubam "Cholet", trešajā izbraukumā ar 55:76 – Spānijas vienībai Tenerifes "Lenovo", bet otrā riņķa pirmajā spēlē mājās ar 70:63 pieveica "Cholet".

"Lenovo" bez spēles ar rīdziniekiem ar 95:75 pārspēja "Cholet", viesos ar 84:88 piekāpās Turcijas klubam, kuru ar 72:63 pieveica mājās.

Jāņa Gailīša vadītās komandas pieteikumā FIBA Čempionu līgai ir Brendans Edamss, Dairis Bertāns, Roberts Bērziņš, Roberts Blūms, Rodrigo Būmeisters, Raivo Butirins, Džaizeks Lotijs, Māris Gulbis, Aleksanders Madsens, Aizija Pinjeiro, Pēteris Pinnis, Alberts Putāns un Arnaldo Toro Barea, kurš savainojuma dēļ ilgāku laiku nav spēlējis.

Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās. Grupu uzvarētājas nodrošina vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas "play-in" kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo vietu grupās ieņēmušās vienības.

Pērn "VEF Rīga" savā ceturtajā Čempionu līgas sezonā nepārvarēja pirmo posmu, ieņemot pēdējo vietu apakšgrupā, kurā bija jātiekas ar Manrezas "Baxi", Lisabonas "Benfica" un Limožas CSP.