Kanoe airētājs Iļjins: B fināls bija pirmais mērķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kanoe airētājs Dagnis Iļjins Latvijas Radio pauda, ka sacensībās bijusi nesaprašanās – paši sportisti nav zinājuši, ka kvalifikācijas braucienā ātrākais automātiski tiks finālā, bet visi dalībnieki iekļūs pusfinālā. Ja tas būtu zināts, Dagnis nebūtu pieļāvis taktisku kļūdu un pietaupījis spēkus pusfinālam. Taču viņš ir priecīgs, ka ticis B finālā.

“Nesaprašanās, jo sākumā protokolos bija, ka pirmais piecinieks tiek uz pusfinālu un neviens netiek uz finālu,” atklāja sportists. Pat kvalifikācijas brauciena uzvarētājs vācietis Sebastjans Brendels bija apstulbis, kad pēc brauciena viņu ielenkuši žurnālisti un taujājuši par iekļūšanu finālā.

“Nesaprašanās, ka visi braucēji tiek pusfinālā,” izteicās Iļjins. Ja tas iepriekš būtu zināts, tad viņš nebūtu pieļāvis taktisko kļūdu, tik daudz spēka atdodot pirmajā braucienā, lai būtu tuvāk līderiem, kas neko nemainīja, ja nu vienīgi ļāva celt paša sportista pašapziņu. “Vajadzēja pietaupīt spēkus,” atklāja sportists.

Tomēr viņš ir priecīgs par iekļūšanu B finālā.

“B fināls bija pirmais mērķis. A fināls – augstākais pakāpiens, daļēji neaizsniedzams, bet cerība jau vienmēr bija,” par saviem mērķiem Latvijas Radio pastāstīja sportists.

Brauciens bijis ļoti grūts. “Kanāls ļoti grūts, jo finiša daļa ļoti sekla, ūdens sāļš, kā jau slēgtā lagūnā. Visi sportisti saka, ka ļoti grūts kanāls,” atklāja Iļjins. Radies priekšstats, ka sportistiem laivas bijušas lēnas, tikai Brazīlijas sportista sniegumā varēja manīt, ka viņa tehnika ir piemērota šim ūdenim.

Viņa mērķis B finālā – tikt labāko kanoe airētāju divpadsmitniekā.

“Tas ir nākošais mērķītis. Konkurence ir diezgan saspringta. Ja būs veiksmīgs brauciens, divpadsmitniekā vajadzētu būt,” prognozēja sportists.

Iļjins atklāja, ka, lai būtu labi rezultāti šāda līmeņa sacensībās, nepieciešams nopietni sagatavoties. “Nav jēgas latvietim līst ārā, ja nav siltajās zemēs vismaz trīs nometnēs būts,” pauda kanoe airētājs.

Nokļūt olimpiskajās spēlēs ir bijis Dagņa sens sapnis. "Sapnis bija no bērna kājas, no desmit gadiem, kā sāku Valdemārpilī ezerā airēties," atklāja olimpietis. VIņš norādīja, ka un ieguldītais darbs ir apmaksājies, un pēc 14 airēšanā pavadītiem gadiem viņš beidzot noļuvis olimpiādē. 

Sportists neslēpa savu viedokli arī par Turciju pārstāvošo smaiļotāju Lāsmu Liepu. Viņa ir nonākusi sakārtotā sistēmā, kur ir labs treniņu plāns un nometnes.

“Viņai, paliekot Latvijā, izaugsme būtu nulle. Viņa būtu aizgājusi no airēšanas, un mēs būtu zaudējuši labu airētāju. Labi, viņa startē zem citas valsts karoga, bet cerība, ka viņa varētu atgriezties, paliek vienmēr,” savu viedokli par Liepu neslēpa Iļjins.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti