Daļā Latvijas šis bijis vējainākais pavasaris pusgadsimta laikā

Dažās vietās Latvijā šis bijis vējainākais pavasaris kopš 1966. gada, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Martā, aprīlī un maijā vidējais vēja ātrums valstī bijis 3,7 metri sekundē (m/s), kas ir 0,5 m/s virs klimatiskās normas. Kopš 1966. gada valstī kopumā šis ir 10.-15. vējainākais pavasaris, bet Bauskā un Jelgavā ar vidējo vēja ātrumu 4,2 m/s tik vējains pavasaris šajos gados iepriekš nav bijis.

Ventspilī šis pavasaris vējaināko vidū ierindojies otrajā vietā, bet Alūksnē - trešajā.

Mazāk vējains tas bijis Latgalē, kur Daugavpils un Jēkabpils novērojumu stacijās vidējais vēja ātrums bijis zem klimatiskās normas.

Spēcīgākās brāzmas fiksētas Liepājā, kur 12. martā tās sasniedza 34 m/s, tas bija stiprākais vējš pēdējo piecu gadu laikā.

Vidējā gaisa temperatūra šajos trīs pavasara mēnešos bijusi tuvu normai, jo, neraugoties uz aukstuma viļņiem maijā un aprīlī, marts bija krietni siltāks, nekā tam vajadzētu būt.

Nokrišņu daudzums valstī kopumā bijis astoņus procentus zem klimatiskās normas, bet teritoriālais sadalījums ļoti nevienmērīgs - Zemgalē un Rīgas apkārtnē pavasaris bijis sauss, jo nokrišņu bijis par 35-50 procentiem mazāk nekā daudzu gadu vidējais rādītājs, bet Latgalē un Vidzemes austrumos vietām nolija un sasniga par aptuveni 20-40 procentiem vairāk par normu, tāpat arī Kurzemes ziemeļos nokrišņu daudzums par aptuveni 10-20 procentiem pārsniedzis normu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti