Krievijā un Baltkrievijā, tostarp Maskavā, brīdina par spēcīgu puteni

Daļā Ukrainas, Baltkrievijā un atsevišķos Krievijas apgabalos gaidāms spēcīgs sniegputenis, kas ievērojami traucēs satiksmi, brīdina sinoptiķi.

Krievijas Hidrometeoroloģijas centrs izplatījis brīdinājumus par stipro snigšanu. Maskavā un tās apkārtnē izplatīts otrās pakāpes jeb oranžais brīdinājums.

Putenis Krieviju sasniegs ceturtdien un turpināsies līdz 16. martam. Īpaši spēcīgi putenis skars Smoļenskas, Tveras un Maskavas apgabalu. Brīdinājums par 15.martā gaidāmiem stipriem nokrišņiem, apledojumu un slapja sniega nogulumu izplatīts arī Brjanskas, Orlas un Kalugas apgabalā, kā arī Maskavā.

Vēja brāzmas dažviet pārsniegs 20 metru sekundē, sniega biezums palielināsies par 20-30 centimetriem un kopā ar spēcīgo vēju tas var pilnībā bloķēt ceļus un paralizēt ne tika sauszemes, bet arī gaisa satiksmi.

Pašlaik ciklons, kas nesīs stihiju, atrodas virs Vidusjūras reģiona un vēl tikai pieņemas spēkā, nesot lietusgāzes Itālijā un Balkānu reģionā.

Intensīvākais putenis gaidāms tieši 15. martā, piektdien. Stihija sāksies Balkānu reģiona ziemeļos un tad izplatīsies pār Rumāniju, Ukrainu, Baltkrieviju un Krieviju.

Latvijai putenis ies secen, taču ciklona ietekme būs jūtama, jo piektdien ievērojami pastiprināsies ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, brāzmās 10-15 metri sekundē, bet Latgalē līdz 18 metriem sekundē.

Sniegputenis var būtiski ietekmēt palu gaitu Daugavā, jo Baltkrievijā un Krievijā Daugavas baseinā sniega krājumi kļūs krietni lielāki. Sniegam kūstot, Daugavā nokļūs liels daudzums ūdens.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Eiropā
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti