Noslēdzot sadarbību starp Daugavpils teātri un Vahtangova teātri Maskavā, sola demokrātiskas cenas uz viesizrādēm

13. februārī, aktiera un režisora Jevgeņija Vahtangova dzimšanas dienā, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs un J. Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra direktors Kirils Kroks un mākslinieciskais vadītājs Rims Tumins tikās Vahtangova teātrī, lai parakstītu līgumu par abu teātru turpmāko sadarbību, medijus informē Daugavpils teātra pārstāvji. Daugavpils teātrī sola, ka sadarbība nozīmēšot ne tikai viesizrādes, kas skatītājiem būs pieejamas par demokrātiskām cenām, bet arī iespējas teātra darbiniekiem doties pieredzes apmaiņā.

Šo notikumu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Māris Riekstiņš un Latvijas Republikas vēstniecības trešais sekretārs Edgars Kaktiņš.

Daugavpils teātrī uzsver: “Pateicoties Daugavpils pilsētas domes atbalstam, būs iespējama ne vien abu teātru izrāžu apmaiņa, bet būtiskākais ir tas, ka

Vahtangova teātra viesizrāde nebūs komercizrāde, kā mēdz būt, kad slaveni Krievijas teātri brauc uz Latviju vai citām valstīm ārpus tās robežām.”

Sadarbības līguma parakstīšana

Oļegs Šapošņikovs skaidro: “Sadarbība ar Vahtangova teātri ietver sevī ne tikai viesizrādes, bet arī iespēju Daugavpils teātra darbiniekiem, kuri ir saistīti ar skatuves mākslu (gaismotāji, skaņotāji, scenogrāfi), braukt pieredzes apmaiņā uz Vahtangova teātri.

Ņemot vērā to, ka dažas profesijas, kuras ir šobrīd vajadzīgas teātrī, tomēr grūti pilnvērtīgi apgūt Latvijā, šī pieredzes apmaiņa ar Vahtangova teātri, kurā ir ļoti augsta līmeņa profesionālisms, kļūs par nozīmīgu soli Daugavpils teātra darbinieku profesionālajā izaugsmē.”

Šim līgumam ir arī liela humanitārā nozīme, uzsver Daugavpils teātrī. Kā sadarbības līguma parakstīšanas laikā atzīmēja Latvijas Republikas vēstnieks Krievijas Federācijā Māris Riekstiņš, kaimiņvalstīm vajadzētu draudzēties un sadarboties kultūras jomā, jo vēsturiski tas tā ir bijis vienmēr. Neatkarīgi no situācijas vai politiskā klimata, kurš var mainīties, paliek vēsturiski sakari, kopīgas vērtības, un ir ļoti svarīgi caur kultūru to apliecināt un sajust, ka neatkarīgi no pretrunām, ir ļoti daudz kopīgā un galvenais – cilvēciskā.

Sadarbības līguma parakstīšana

Abu teātru sadarbības uzsākšana notiek gaidāmās J. Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra simts gadu jubilejas priekšnojautās, kas notiks 2021. gada novembrī. Vahtangova teātra pārstāvji ir pārliecināti, ka šī sadarbības līguma parakstīšana nākotnē sola gan latviešu, gan krievu skatītājiem ne mazums interesantu notikumu, satikšanos un atklājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt