Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis

8. aprīļa rītā mūžībā aizgājis Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis (14.02.1969. – 08.04.2024.), vēstīts teātra mājaslapā.

Aktīva sadarbība ar Daugavpils teātri Ivaram Lūsim sākās 2012. gadā, kad tika iestudēta komēdija "Biznesa klases palāta". "Pēc šī iestudējuma Ivars Lūsis kļuva par biežu Daugavpils teātra viesrežisoru, un katra viņa viesošanās šeit bija kā ģimenes atkalsatikšanās," norāda teātrī. 2022. gadā Ivars Lūsis pievienojās Daugavpils teātra kolektīvam un kļuva par nozīmīgu teātra mākslinieciskās komandas bagātinājumu. "Šodien mēs zaudējām ne tikai brīnišķīgu kolēģi un talantīgu mākslinieku, bet arī tuvu cilvēku un domubiedru," atvadu vārdos teic mākslinieka kolēģi.

1993. gadā Ivars Lūsis absolvēja Liepājas teātra 4. studiju, 1997. gadā – Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un skatuves mākslas katedru, iegūstot režisora specialitāti. Kopš 1992. gada viņš bija iestudējis izrādes vairākos valsts un neatkarīgajos teātros. No 2006. līdz 2008. gadam bijis Liepājas teātra direktors.

Ar īpašu prieku Ivars Lūsis iestudēja izrādes bērniem un jauniešiem, spējot saistoši runāt par šai auditorijai aktuālām tēmām. Viņa talants tika atzīmēts, nominējot un apbalvojot vairākas izrādes ar "Spēlmaņu nakts" balvu: "Sniegbaltītes skola" Liepājas teātrī (2007.g.) – "Gada izrāde bērniem un pusaudžiem", "Miskastes bērns" teātrī "Skatuve" (2010.g.) – "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem". Savukārt izrāde "Bērniņi" (Liepājas teātrī, 2008.g.) saņēma piecas "Spēlmaņu nakts" nominācijas, tostarp "Gada dramatiskā teātra izrāde". "Taču viena no nozīmīgākajām balvām Ivaram bija skatītāju mīlestība, viņu patiesie smiekli un prieks," atzīmē Daugavpils teātrī.

Daugavpils teātra skatītājiem viņš lielākoties bija pazīstams kā komēdijmeistars, kurš vienmēr rūpējās, lai skatītāji var gan izsmieties, gan aizdomāties par būtisko. Šeit viņš bija iestudējis ģimenes drāmu "Īpaša suga" un komēdijas "Sniega gūstā", "Mīlestība 32 kvadrātmetros", "Mīlestība līdz prāta zudumam", "Baismīgās mājsaimnieces", "Biznesa klases palāta", "Melu detektors" un "Ekstrasensa cīņa" – viena no teātra izrādēm rekordistēm, kura, pateicoties skatītāju mīlestībai, nepameta repertuāru vairāk nekā sešus gadus.

"Jāatzīmē, ka Ivars bija ne tikai lielisks režisors, kurš labi izjuta savu skatītāju, bet arī talantīgs aktieris, kura atgriešanos uz skatuves varēja baudīt gan Daugavpils teātra ģimenes drāmā "Īpaša suga", gan šoziem tapušajā komēdijā "Sniega gūstā"," uzsver teātrī.

Tāpat Ivars Lūsis nesavtīgi un azartiski dalījās savā pieredzē un zināšanās – 2023. gada rudenī viņš uzsāka darbu pie jaunās aktieru paaudzes skološanas kā aktieru kursa vadītājs un pasniedzējs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.  

Daugavpils teātra kolektīvs izsaka līdzjūtību Ivara Lūša tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, audzēkņiem un talanta cienītājiem.

Atvadīties no Ivara Lūša varēs 13. aprīlī no pulksten 11.30 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē, kura atrodas 18. novembra ielā 66, Daugavpilī. Ivara Lūša tuvinieki aicina nenest vainagus un grozus, bet atvadām izvēlēties dažus simboliskus ziedus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti