Latvijas Nacionālajā teātrī top gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa sajūtu izstāde

No 14. jūlija Latvijas Nacionālais teātris atsāk uzņemt klātienes apmeklētājus ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa “Sajūtu izstādi gaisma”. Pirmā teātra klātienes pieredze būs neierasta – izstāde sāksies pie LMT Jaunās zāles ieejas, kur trijos stāvos izvietotas Oskara Pauliņa spilgtāko radošo darbu fotogrāfijas. Turpinājumā apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt attēlu, telpu un skaņu īpaši veidotā sajūtu performancē.

Nacionālā teātra pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka gaismu māksliniekam Oskaram Pauliņam ir vairāk nekā desmit gadu liela pieredze gaismu mākslā, un pandēmijas laiks māksliniekam rezultējās ar ideju par sajūtu izstādi. Kopā ar idejas radošo vadītāju Kasparu Zvīguli un teātra gaismu meistaru komandu teātra apmeklētājiem būs iespēju piedalīties gaisma pieredzēšanas procesā.

“Parasti skatītājs redz skatuves gaismu no malas, tādēļ izlēmām ikvienam dot iespēju brīvi pārvietoties un izbaudīt gaismas pieskārienus. Esmu pārliecināts, ka gaisma ir modusies, tā nespēj snaust, un šoreiz tā šo teātra vientulība sašķels kā ar nazi. Gaisma grib satikt katru no jums dzīvajā – ne “onlainā”, ne “Zoom””, pauž Oskars Pauliņš.

Sajūtu izstādes notiks 14., 15. un 16. jūlijā, un sadarbībā ar “Amber Distribution Latvia” katram izstādes apmeklējuma vakaram būs sava garša.

Jūlijā tiks piedāvātas vēl divas pirmizrādes – 23. jūlijā uz e-teātra skatuves Žana Pjēra Dopaņa provokatīvais monologs “Skolotājs!” Intara Rešetina režijā ar Uldi Anži galvenajā lomā un 31. jūlijā LMT Jaunajā zālē Māras Zālītes drāma “Margarēta” Reiņa Suhanova režijā ar Daigu Kažociņu titullomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti