Kultūras rondo

LNBO aicina izbaudīt digitālo ciklu "Piektdienas un sestdienas vakars Operā"

Kultūras rondo

Iespējas atbalstīt pašnodarbinātās personas kultūras jomā dīkstāves laikā

Rīgas cirks piedāvā klausīties mākslinieku un darbinieku atmiņas

#Ēkultūra: Rīgas cirks piedāvās virtuālu audio un video saturu, arī žonglēšanas lekcijas

Rīgas cirks piedalās Kultūras ministrijas organizētajā informatīvajā kampaņā #Ēkultūra, kas aicina kultūru izbaudīt virtuāli, paliekot mājās, medijus informē cirka pārstāvji.

Rīgas cirka mājaslapā ir pieejami 20 audiostāsti latviešu un krievu valodā – senāku un nesenāku laiku Rīgas cirka mākslinieku, mūziķu, veterinārārstes, kasieres un citu Rīgas cirka esošo un kādreizējo darbinieku atmiņas un pārdomas.

Šajā sērijā ietverta intervija ar starptautiski pazīstamo cirka mākslinieci Dzintru Žildi, ar aktrisi Guntu Virkavu, kuras tēvs Alfons Virkauss bijis izcils cirka mākslinieks, ar iluzionisti Daci Pecolli un daudziem citiem ar Rīgas cirku saistītiem cilvēkiem. Audiostāstus papildina mākslinieces Ievas Epneres fotogrāfijas ar rakstu varoņiem.

“Uniformistu piedzīvojumi, darbs ar kaķu trupu, atmiņas par leģendāro klaunu Rolandu, skats uz cirka arēnu no orķestra balkona un citi atmiņstāsti iemūžināti vērienīgajā Rīgas cirka projektā “Rīgas cirka stāsti”.

Visa pagājušā gada garumā esam krājuši audiostāstus latviešu un krievu valodā. Ik vakaru noklausoties pa vienam, pietiks apmēram mēnesim jeb tieši līdz aprīļa vidum,” ielūkoties Rīgas cirka mājaslapā aicina cirka direktore Liene Pērkone.

Rīgas cirka komanda aktīvi strādā arī pie videosatura radīšanas, kas, sākot no nākamās nedēļas, būs daļēji pieejams publiski – lai mācības varētu turpināt arī neklātienē, Rīgas Cirka skolas audzēkņi saņems regulāras videoapmācības no saviem pasniedzējiem. Iecerēts, ka

daļa Cirka skolas lekciju bez maksas būs pieejamas arī visplašākajai auditorijai – piemēram, žonglēšanas videolekciju cikls, kas būs interesants gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Šajā lekciju ciklā tiks rādīts, kā iesildīties pirms nodarbības, kādus vingrinājumus veikt pirkstu veiklībai un, protams, būs apgūstami žonglēšanas pamati. 

Māra Pāvula, Rīgas cirka stratēģiskās attīstības un Cirka skolas vadītāja, stāsta: “Arī paliekot mājās, katram ir iespēja izkustēties un iemācīties kaut ko jaunu. Žonglēšanas māksla ir ļoti piemērota pašizolācijas apstākļiem – tā neprasa plašu telpu un ir pieejama teju ikvienam. Žonglēšana ir sava veida meditācija, jo tās laikā cilvēks atslēdzas no liekajām domām un koncentrējies uz bumbiņu, uz konkrēto mirkli. Izkustināt ķermeni un atslābināt prātu ir tieši tas, kas šajā laikā ir vajadzīgs.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt