Kultūras ziņas

Ar daudzveidīgām džeza vēsmām sākas festivāls "Windstream"

Kultūras ziņas

"Latvju dainu" izdevumam 130

Svinīgā Rīgas cirka arēnas atklāšana

FOTO: Atklāta tehniski aprīkotā Rīgas cirka arēna

Ar skatītāju tribīnēm aprīkotajā Rīgas cirka arēnā uzņemta pirmā viesizrāde – pasaulē aktuālās muzikālās veloakrobātu apvienības "La Bande à Tyrex" tāda paša nosaukuma iestudējums.

Francijas veloakrobātu izrādes paredzētas vēl arī 22. un 23. martā.

Arēnas atklāšanas notikumi turpināsies līdz 1. aprīlim, kad cirkā būs skatāma Austrālijas akrobātu apvienības izrāde "Humans 2.0". Atklāšanas programmā iekļautas ne tikai cirka viesizrādes, bet arī dažādi notikumi starptautiskajiem cirka un citu jomu profesionāļiem. 22. martā norisināsies starptautiskā arhitektūras konference "Jaundzimušie cirki", tāpat šajā nedēļā Rīgā notiek Baltijas–Ziemeļvalstu cirka tīkla pārstāvju tikšanās, kā arī skatuves nozares speciālisti tiek iepazīstināti ar jaunākajām Baltijas cirka mākslinieku izrādēm.

Šobrīd cirka arēna ir aprīkota ar transformējamām skatītāju tribīnēm, kas pilna apļa izkārtojumā ļauj uzņemt līdz 700 skatītājiem, uzstādītas gaismu, skaņas un akustisko aizkaru sistēmas

un cits aprīkojums, kas nepieciešams kvalitatīvai izrāžu norisei.

Arēnas aprīkošanas projekts īstenots, pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam, kā arī Kultūras ministrijas piesaistītajam finansējumam.

Rīgas cirka direktore Māra Pāvula par jau paveikto cirka nozares attīstībā sacīja: "Pēdējo gadu laikā ir izdarīts ļoti daudz. Nodibināta cirka skola, uzņemtas brīnišķīgas izrādes, aizsākts darbs pie cirka arhīva kārtošanas, izdota grāmata par cirka vēsturi, aizvadīti neskaitāmi starptautiski projekti, tapušas vietējo mākslinieku izrādes un, protams, daudz darīts ēkas atjaunošanā un attīstībā.

Taču nākotnē vēl ir tāls ceļš ejams, lai mums būtu arī telpas treniņiem un izrāžu veidošanai. Īpaši ceram uz cirka skolas attīstību augstākās izglītības līmenī, lai cirks kādu dienu kļūtu par Latvijas eksportētāko mākslas žanru."

"Šosezon būs izrādes gan bērnu un ģimeņu auditorijai, gan dažādi eksperimentālāki iestudējumi. Pateicoties sadarbībai ar Francijas institūtu, sezonas galvenais uzsvars tiek likts uz laikmetīgā cirka dzimteni Franciju – kā ikgadējā cirka festivālā "Re Rīga!", kas šogad notiks no 13. līdz 17. augustam, tā arī rudenī būs skatāmas vairākas cirka izrādes no Francijas. Savukārt gada nogalē plānojam turpināt Ziemassvētku eglītes tradīciju un ģimeņu auditoriju aicināt uz cirka-teātra izrādi, ko veidosim sadarbībā ar teātra trupu "Kvadrifrons"," atklāšanas sezonas spilgtākos notikumus iezīmē Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Atklāšanas sezonas programmā iekļauta arī vēsturisko plakātu un fotogrāfiju izstāde "Jautrības metamorfozes" – priekšmetisks, tekstuāls un fotogrāfisks ceļojums no vairāk nekā 100 gadus tālas cirka vēstures līdz nesenākai pagātnei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti