«Dirty Deal Teatro» notiks igauņu un latviešu jaunās dramaturģijas minifestivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 27. līdz 30. aprīlim "Dirty Deal Teatro" norisināsies jaunās dramaturģijas minifestivāls, kas tapis teātrim sadarbojoties ar Igaunijas skatuves mākslu centru "Vaba Lava" un Igaunijas teātra aģentūru. Festivāla programmā iekļautas divu Latvijā pazīstamu režisoru izrādes, kā arī jaunākās igauņu dramaturgu lugas, kuru lasījumus iestudēs latviešu jaunie režisori, informēja teātra pārstāvji.

27. aprīlī festivālu ievadīs režisora Valtera Sīļa izrāde "Man bija brālēns". Izrāde balstīta tās dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces personīgajā pieredzē un attiecībās ar viņas brālēnu Deimantas – Kauņas mafijas gangsteri. Viņi kopā uzauga, Rasa kļuva par rakstnieci, bet viņas brālēnu 27 gadu vecumā nošāva igauņu slepkava. Izrāde notiks igauņu valodā ar subtitriem latviski.

28. un 29. aprīlī būs skatāma Elmāra Seņkova izrāde "Divas garāžas". Izrāde stāsta par jauniem igauņu un latviešu vīriešiem, kuri kļūst par pieaugušajiem laikā, kad viņu valstis atgūst neatkarību. Ko viņiem darīt, ja gan jaunā, gan vecā pasaule šķiet svešas? Varbūt no tēva mantotā garāža ir vienīgais drošais patvērums. Izrāde notiks vieglā angļu valodā.

30. aprīlī notiks jauno igauņu lugu lasījumi. Pēdējo gadu laikā tapušās igauņu dramaturgu lugas īpašos lasījumos iestudēs latviešu jaunie režisori Sabīne Ozoliņa un Henrijs Arājs. Tiks iestudēta Ivara Pellu luga "Nepabeigtā pagātne" – stāsts par diviem cilvēkiem, kas satiekas bloku mājas dzīvoklī, kā arī Marta Āss luga "Divtulība" – asprātīgs un radošs skatījums uz ģimenes saitēm. Lasījumi notiks latviešu valodā, pēc tiem dramaturgs Jānis Balodis vadīs sarunu par redzēto un dzirdēto.

Kā norādīja rīkotāji, organizējot šo minifestivālu, "Dirty Deal Teatro" vēlas latviešu skatītājus iepazīstināt ar Igaunijā tapušām latviešu režisoru izrādēm, kā arī igauņu dramaturgu jaunākajām lugām, kuru lasījumus iestudēs latviešu jaunie režisori.

Plašāka informācija par festivālu pieejama teātra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti