Kultūras ziņas

Valmierā tapusi izrāde "Paolo un Frančeska" Indras Rogas režijā

Kultūras ziņas

(Zīmju valodā). Kultūras ziņas

Valtera Sīļa jaunais iestudējums “Mammu!” piedzīvo pirmizrādi

Kas īsti ir izdevusies dzīve? Top režisora Valtera Sīļa izrāde «Mammu!»

Režisors un dramaturgs Valters Sīlis izrādē "Mammu!" vēlas saprast, ko spējam vai nespējam sev un citiem piedot dzīves laikā. Pirmizrāde gaidāma 11. aprīlī 19.00 "Dirty Deal Teatro", informēja teātrī.

Izrādes centrā būs Ausma (Inese Pudža), kas pamostas svešā gultā un neatpazīst telpu, kurā atrodas, kā arī nekādi nespēj pakustēties vai piecelties no gultas. Pa Ausmas māju staigā sveša sieviete.

Lai gan Ausma nevar pamest gultu, viņa dosies ceļojumā, kas aptver plašu laiku un telpu, un atklās skatītājiem dzīves stāstu, kuru neizbēgami ietekmējuši Latvijas vēsturiskie notikumi.

Izrādes dramaturgs un režisors Valters Sīlis stāsta: ""Mammu!" pētīsim tos dzīves notikumus, kas nedos mieru brīdī, kad mūsu dzīvība tiek apdraudēta. Kas īsti ir izdevusies dzīve? Varbūt pietiek ar to, ka tā nav garlaicīga? Vai noteikti nepieciešams vairāk?

Teātrī reti iespējams darboties šausmu žanrā. Ir grūti radīt sajūtu, ka aktieri uz skatuves ir patiesās briesmās. Tā tapa ideja darbam, kurā vismaz pirmās izrādes minūtes atbilst šim žanram. Pieauguši cilvēki briesmu, apjukuma un pirmsnāves brīžos mēdz saukt pēc mammas vai tēta, un tieši šādā brīdī sāksies izrāde."

Izrādes "Mammu!" galvenajā lomā iejutīsies Inese Pudža, savukārt uz skatuves ar viņu kāps arī Indra Briķe, Jānis Kronis un Ilva Centere. Izrādes vizuālā tēla autors ir Uģis Bērziņš, savukārt mūziku raksta Gatis Krievāns.

Nākamās izrādes 14. un 15. aprīlī, kā arī 30., 31. maijā un 2. jūnijā. Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti