Latvijas Jaunatnes teātrī top muzikālā izrāde visai ģimenei – «Kapteiņa Granta bērni»

6. oktobrī skatītāju vērtējumam tiks nodota Latvijas Jaunatnes teātra jaunā muzikālā izrāde "Kapteiņa Granta bērni", kurā skanēs Imanta Kalniņa mūzika ar Knuta Skujenieka tekstiem, informēja izrādes veidotāji.

Pirms 50 gadiem izrāde "Kapteiņa Granta bērni" tika iestudēta Jaunatnes teātrī, tādēļ daudzu atmiņā vēl ir Andra Freiberga scenogrāfija un Māras Ķimeles režija. Šoreiz Žila Verna vērienīgā romāna iestudējumu veido režisore Laila Kirmuška, bet uz skatuves būs redzami Jānis Skanis vai Imants Vekmanis (kapteinis Grants), Miks Galvanovskis (kapteinis Džons Mengls), Jānis Kirmuška (Paganels), Edgars Lipors (lords Glenervens), Zane Vaļicka (lēdija Glenervena), Māris Skrodis (Talkavs un Toms Ostins), Sandija Misika (Mērija), Sandis Bergholds (Roberts), Dzintars Lipors (Airons un Tirgotājs), Madars Zvagulis (pulkvedis Maknebs) un citi aktieri.

Horeogrāfijas izrādei veido Sanita Misika, skaņdarbu muzikālās aranžijas – Raitis Aukšmuksts, bet izrādes vokālais pedagogs ir dziedātājs Juris Vizbulis.

"Pēc rokoperas "Mauglis", kas tika atzīta par 2021. gada izcilāko kultūras pasākumu un Covid-19 mājsēdes dēļ arī par programmā "Latvijas Skolas soma" skatītāko izrādes ierakstu, "Kapteiņa Granta bērni" ir nākamais Latvijas Jaunatnes teātra lieluzvedums, kurā bez aktieriem piedalīsies arī vairāki desmiti tautas deju ansambļa "Dzintariņš" dejotāji un Latvijas Jaunatnes teātra studijas audzēkņi", atzīmēja izrādes producents Juris Millers.

"Šis ir aizraujošs, negaidītiem pavērsieniem un piedzīvojumiem bagāts stāsts visai ģimenei, kuru īpaši paspilgtina Imanta Kalniņa un Knuta Skujenieka leģendārās dziesmas," sacīja Millers.

Režisore Laila Kirmuška piebilda: "Šī izrāde būs par drosmi, mīlestību, pārbaudījumiem un piedzīvojumiem. Skatoties uz paša kapteiņa Granta bērniem, varu teikt – nekad nevajag ļauties izmisumam. Drosme atsver visu!"

Muzikālās izrādes "Kapteiņa Granta bērni" pirmizrāde notiks Ādažu kultūras centrā 6. oktobrī, kam sekos izrādes Ogrē, Rīgā, VEF kultūras pilī, Valmierā, Ventspilī , Jelgavā, un Liepājā. Izrāde ir iekļauta programmā "Latvijas Skolas soma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti