Jūtas, kas grauj visus priekšstatus. Liepājas teātrī top izrāde «Svešā āda»

Liepājas teātrī Ingas Krasovskas vadībā notiek darbs pie izrādes "Svešā āda", kas pirmizrādi piedzīvos 22. septembrī Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē "Lielais dzintars". Tā top pēc Daces Rukšānes populārā romāna "Krieva āda" motīviem, informēja teātrī.

Ar Krasovsku Liepājas teātris sadarbojies daudzu gadu garumā – viņa veidojusi gan izrāžu, gan koncertu horeogrāfijas, piedalījusies izrādēs arī kā aktrise un dejotāja, taču režisores statusā dramatiskajā teātrī šī būs viņas debija.

"Esmu tam gatavojusies jau ilgu laiku, šobrīd vienkārši ir materiāls, kas mani ir ļoti uzrunājis. Mani interesē tēmas – mātes un meitas attiecības, kā arī "svešā" pieņemšana sevī un līdzcilvēkos, kas arī ir centrālais šajā darbā. Esmu laimīga iestudēt savā mīļākajā – Liepājas teātrī, kurā iesākusies mana radošā darbība, kā arī veidot izrādi ar savu mīļāko aktrisi – Inesi Kučinsku," par savu debiju sacīja Krasovska.

Izrādē piedalīsies arī aktieri Agnija Dreimane un Kārlis Artejevs, tai palīdz tapt arī māksliniece Ilze Vītoliņa, kas veidojusi gan skatuves noformējumu, gan kostīmus, video mākslinieks -8, gaismu māksliniece Krista Erdmane, savukārt skaņu celiņu veido Zane Dombrovska.

Izrādes centrā ir divu sieviešu – mātes un meitas – likteņi pēckara okupētajā Liepājā.

Stāsts ir par jūtām, kas grauj visus priekšstatus. Par sievietes alkām pēc mīlestības, sapņu piepildījuma un laimīgas dzīves. Lai arī abas sievietes veido un būvē savu dzīvi, esot viena otrai blakus, viņu dzīves rit paralēli.

"Emīlija, dzenoties pēc vīrieša mīlestības, nespēj dot mīlestību savai meitai Meldrai. Vienīgais, kas viņas vieno, ir kopīgi noslēpumi un klusēšana. Un aromāti, caur kuriem abas sievietes niansēti izjūt pasauli un laikmetu, kurā dzīvo. Smaržas izgaist un mainās, bet atmiņas un sajūtas paliek. Kā mīlēt, nenodarot pāri savam vistuvākajam cilvēkam? Kā saprasties, ja runāt aizliegts?" jautāts iestudējuma aprakstā.

Izrādes pirmizrāde – 22. septembrī. Pēc tam iestudējumu iespējams noskatīties arī 23. septembrī,  5. un 24. oktobrī un 12. novembrī.

Izrādes "Svešā āda" afiša
Izrādes "Svešā āda" afiša

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti