Ventspilī instalācijā «Koncerts bez cilvēkiem» skanēs vācu komponista Švellenbaha programma

Gan ventspilniekiem, gan koncertzāles “Latvija” sociālā tīkla “Facebook” sekotājiem 7. jūnijā būs iespēja piedzīvot klaviermūzikas performanci, ko īpaši interaktīvajai instalācijai “Koncerts bez cilvēkiem” sagatavojis vācu komponists, aranžētājs un izpildītājmākslinieks Gregors Švellenbahs (Gregor Schwellenbach), medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Instalāciju “Koncerts bez cilvēkiem”, kas koncertzālē atradīsies vēl tikai līdz nedēļas beigām, veidojis video mākslinieks un scenogrāfs -8. Mākslas objekts – improvizēta zāle ar tukšām apmeklētāju sēdvietām un lielu video ekrānu – izvietots kafejnīcas zonā.

Katru vakaru apmēram 40 minūšu gara priekšnesuma laikā koncertzāles Lielajā zālē uz Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta “470i” ar pašspēlējošā mehānisma palīdzību tiek atskaņota dažādu autoru klaviermūzika.

Publika koncertu var redzēt un dzirdēt no ārpuses, atrodoties aiz fasādes stikla sienas.

Gregors Švellenbahs, kurš pērnā gada augustā viesojās koncertzālē “Latvija”, lai kopā ar kolēģiem atskaņotu Stīva Reiha (Steve Reich) darbu “Six Pianos”, nav tikai pianists, atzīmē koncertzāles pārstāvji. Mākslinieks apguvis 12 instrumentu spēli, un viņa radītā un atskaņotā mūzika pārstāv plašu žanru spektru – laikmetīgo, avangarda popmūziku, elektronisko mūziku. Gregora kompozīcijas un aranžijas bieži tiek izmantotas filmās, TV, radio un teātrī. Viņa sadarbības partneru lokā ir grupas “CAN” dibinātājs Irmins Šmits (Irmin Schmidt), dāņu tehnomūzikas pārstāvis un dīdžejs “Kölsch”, vācu reperis “Megaloh”, amerikāņu kulta kolektīvs “Lambchop”, kā arī Londonas Simfoniskais orķestris. Kopš 2016. gada viens no Gregora Švellenbaha galvenajiem projektiem ir “Six Pianos”, kura idejas pamatā ir sešu pianistu sadarbība, izpildot Stīva Reiha 1973. gadā radīto tāda paša nosaukuma kompozīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti