Roberts Rubīns: LMB ir iespēja parādīt jaunāko un labāko arī scenogrāfijā un videomākslā

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija ir laba iespēja parādīt ne tikai jaunāko un labāko mūzikā, bet arī scenogrāfijā un videomākslā, atzīst balvas pasniegšanas ceremonijas un koncerta režisors, kā arī videomateriālu autors režisors Roberts Rubīns.

19. februārī Latvijas Nacionālajā operā ar Hennessy atbalstu notiks Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts, kuru tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Balvas pasniegšanas ceremonijas un koncerta režisors, kā arī videomateriālu autors šogad būs atzītais režisors Roberts Rubīns, savukārt scenogrāfiju veido jaunais un talantīgais arhitekts Didzis Jaunzems. Mākslinieku sagatavotās vizualizācijas vēl pirms pasākuma ļauj mums ieskatīties grandiozā notikuma tapšanā.

“Scenogrāfija Lielās mūzikas balvas 2012 pasniegšanas ceremonijai veidota kā laikmetīgās mākslas darbs, kas necenšas atveidot kādu konkrētu vidi, bet ar abstraktu tēlu ļauj pasākuma apmeklētājiem pašiem interpretēt redzēto un dzirdēto. Tādējādi cilvēki tiek emocionāli atbrīvoti un tiek dota iespēja meklēt dziļi personīgas asociācijas,” uzsver scenogrāfijas autors Didzis Jaunzems. “Scenogrāfija iekļaujas operas interjera arhitektūrā, ietverot apkārt esošo raksturīgo formu, detalizāciju, materiālu. Tā ar savu tēlu balansē cilvēka radītā klasicisma, baroka un dabas pamatelementu (saules, meža) mijiedarbību. Vēl jo vairāk – scenogrāfija veido telpu, kas simboliski cenšas nojaukt skatuves portālu un vienot klausītājus ar mūziķiem.”

“Scenogrāfijas aizmugurējā daļā paredzēts ekrāns, uz kura tiks projicētas LMB 2012 nominantu vizītkartes un video, kas būs vizuāls mākslinieciskais papildinājums koncerta skaņdarbiem. Tāpat arī skaņdarbu laikā scenogrāfija tiks dinamiski izgaismota. Tādējādi mūzika, scenogrāfija, video un gaismas savstarpēji papildinās viena otru un saplūdīs vienotā koncertuzvedumā,” informē mākslinieki, kuru darbs šobrīd aizrit Jura Podnieka studijā.

Liela daļa no mūzikas, kas šajā koncertā tiks atskaņota, būs laikmetīga, tāpēc labākais risinājums, ja scenogrāfija ir kā turpinājums mūzikai. Šāda veida pasākums kā Lielās mūzikas balvas ceremonija pasaulē ir liels retums, tāpēc šī ir laba iespēja parādīt ne tikai jaunāko un labāko mūzikā, bet arī scenogrāfijā un videomākslā. Skaņdarbi un mākslinieki, kas nominēti Lielajai mūzikas balvai ir īpaši, tāpēc arī visam pārējam jābūt īpašam,” uzsver režisors.

“Turpinot skatuves scenogrāfijas risinājumu, radās ideja šīgada nominantu vizītkartes filmēt koncertzāļu maketos. Katrai no koncertzālēm, kurā skanējis kāds no nominētajiem izpildījumiem, ir izgatavots makets, kurā tiek ievietots video ar improvizētu nominanta uzstāšanos. Iepriekšējos gados nominantu video tika ievietoti digitālā telpā, savukārt šogad mēs esam pievērsušies analogajai jeb fiziskajai telpai,” informē režisors Roberts Rubīns.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. Šogad apbalvojums tiek pasniegts divdesmito reizi. 1993. gadā Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. Aizsākās tradīcija, kas izveidojusies gan par pašu mūziķu, gan mūzikas cienītāju īpaši gaidītu notikumu.

Kopš 1996. gada LMB pasniegšanas ceremonija notiek Latvijas Nacionālajā operā, un ceremonijas norisei tiešraidē seko arī Latvijas Radio 3 "Klasika" klausītāji un Latvijas Televīzijas skatītāji.

LMB augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs. Janvāra sākumā žūrija izvirza LMB iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā Kultūras ministrijas preses konferencē, un tikai pirms paša LMB pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem. Saskaņā ar nolikumu katrs balvas laureāts saņem sudraba statueti un naudas balvu Ls 1000 apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts jau otro gadu notiks ar "Hennessy" atbalstu, turklāt kategorijas "Gada debija" laureāts iegūs arī "Hennessy" naudas balvu profesionālās izaugsmes un prasmju papildināšanai studijās vai meistarklasēs.

Lielās mūzikas balvas rīkotāji ir Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas Koncerti". Sadarbības partneri: SIA “PRIKE Latvija”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, portāls "Delfi", laikraksts "Latvijas Avīze" un žurnāls „Figaro”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti