Rīgā koncertēs Austrālijas Nacionālais bērnu koris «Gondwana Voices»

Koncertā “Gaviles”, kas notiks 5.jūlijā plkst. 19.00 Rīgas Domā, satiksies Rīgas Doma meiteņu koris „Tiara” un Austrālijas Nacionālais bērnu koris „Gondwana Voices”.

Dzidrās meiteņu un puišu balsīs koncertā izskanēs Baltijas, Skandināvijas un Austrālijas kora mūzika. Īpašais koncerta notikums būs divu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi.

„Gondwana Voices” diriģentes Linas Villiamsas aicinājumam atsaucās austrāliešu komponists Dans Valkers (Dan Walker) un radīja kordarbu „Arcturus in autumn” diviem koriem a cappella, savukārt latviešu komponists Rihards Dubra šim koncertam radījis skaņdarbu „Gaviles”. Rīgas Doma ērģeļu varenais un krāšņais skanējums koncertā būs klausāms Alfrēda Kalniņa un Riharda Dubras skaņdarbos jaunās ērģelnieces Rutas Birzules sniegumā.

Austrālijas Nacionālā bērnu kora „Gondwana Voices” solo koncerts notiks 6. jūlijā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, kur koris iepazīstinās Latvijas klausītājus ar austrāliešu komponistu mūziku, arī iezemiešu tradīcijām dziesmā un kustībā. Savukārt Latvijas diriģentiem būs iespēja Linas Villiamsas lekciju un atvērto „Gondwana Voices” mēģinājumu klausīties Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajā Diriģentu vasaras skolā. 

Austrālijas Nacionālais bērnu koris „Gondwana Voices” iemantojis augstu novērtējumu visā pasaulē ar sarežģītu, daudzbalsīgu kormūziku. Diriģente Lina Villiamsa (Lyn Williams) 1997.gadā dibināja kori „Gondwana Voices”, kurā uzaicināja dziedāt jaunus mūziķus no visa Austrālijas kontinenta. Kori iespējams atpazīt pēc tā kristāliskā skanējuma un precizitātes, savukārt tā dziedātājus - pēc atraktīva un pārliecinoša skatuviskā snieguma. „Gondwana Voices” regulāri uzstājas, piedalās ierakstos un sadarbojas ar profesionāliem orķestriem, ansambļiem un operas studijām Sidnejā. Tāpat koris ir piedalījies daudzos starptautiska mēroga pasākumos, itin bieži dodas plašās koncertturnejās cauri Austrālijai un apkārt pasaulei.

„Gondwana” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Lina Villiamsa ir vadošā Austrālijas bērnu un jauniešu koru diriģente. Viņas īpašās spējas darbā ar jauniešiem ir starptautiski zināmas to augsto māksliniecisko panākumu un revolucionārās pieejas dēļ. Viņas iedvesmojošajā vadībā „Gondwana” koru organizācija ir izaugusi līdz 500 dziedātājiem 22 dažādos Sidnejas bērnu kora ansambļos, 300 dziedātājiem piecos „Gondwana” Nacionālajos koros, „Gondwana” Komponistu skolai un Diriģentu akadēmijai, kā arī „Gondwana” Iezemiešu (aborigēnu) bērnu korim. 2017.gada martā Lina Villiamsa tika apbalvota ar Austrālijas Mākslas padomes prestižo Dona Benksa Mūzikas balvu par izcilu un ilgstošu ieguldījumu Austrālijas muzikālās atpazīstamības veicināšanā kā „Gondwana” koru dibinātājai un mākslinieciskajai vadītājai daudzu gadu garumā. 2004.gadā viņa saņēma Austrālijas Goda Ordeni (OAM) par ieguldījumu mākslas sfērā.

Šajā koncerttūrē ar „Gondwana Voices” kopā dodas arī viesdiriģents Marks O' Līrijs (Mark O’Leary) - viens no Austrālijas aktīvākajiem un atpazīstamākajiem diriģentiem, kurš ir „Young Voices” dibinātājs Melburnā un eksperts Kodaī muzikālās izglītības metodikā, kā arī bērnu koru izcilības attīstībā un Austrālijas koru mūzikā.

Kora koncertmeistare Sallija Vitvela (Sally Whitwell) ir aktīva solo māksliniece, pianiste, diriģente, komponiste un pasniedzēja no Sidnejas.

2017.gadā „Gondwana Voices” dodas 20.jubilejas koncerttūrē uz Baltiju un Islandi, kuras ietvaros notiek šis sadarbības projekts starp Austrālijas Nacionālo kora skolu un Rīgas Doma kora skolu.

Rīgas Doma meiteņu koris „Tiara”, kas savu 20.jubileju svinēs 2.decembrī Latvijas Universitātes Aulā, ir IFCM (Pasaules Kora mūzikas federācija) vēstnieks 2017.gadā. Rīgas Doma meiteņu kora „Tiara” mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti