Plasido Domingo atkāpjas no Losandželosas Operas ģenerāldirektora amata

Pasaulslavenais operdziedātājs Plasido Domingo, kuru vairākas sievietes apsūdzējušas par seksuālu uzmākšanos, trešdien paziņoja par savu atkāpšanos no Losandželosas Operas ģenerāldirektora amata, kas faktiski nozīmē viņa karjeras beigas ASV.

"Nesenās apsūdzības, kas pret mani izteiktas presē, ir radījušas gaisotni, kurā ir sakompromitēta mana spēja kalpot šai kompānijai, kuru es tik ļoti mīlu," savā paziņojumā rakstīja 78 gadus vecais Domingo.

"Kamēr es turpināšu censties kliedēt aizdomas pret manu vārdu, es esmu nolēmis, ka Losandželosas Operas vislabākajās interesēs ir, ka es atkāpjos no tās ģenerāldirektora amata un atceļu savas nākotnē paredzētās uzstāšanās šajā laikā."

"Es to daru ar smagu sirdi un vienlaikus vēlos nodot šīs kompānijas uzticīgajai valdei un smagi strādājošajam personālam savus dziļākos novēlējumus, lai Losandželosas Opera turpinātu augt un izcelties."

Losandželosas Operas izpildkomiteja nāca klajā ar paziņojumu, kurā pateicās Domingo, kas vadījis šo operteātri kopš 2003.gada, un atzīstot par viņa nopelnu "bezprecedenta un dziļo" kultūras sniegumu šai pilsētai.

"Viņš ir ne tikai izcili talantīgs mākslinieks, bet arī Losandželosas Operas radošuma, attīstības un izaugsmes virzītājspēks," teikts operteātra paziņojumā. 

"Viņa vadībā Losandželosas Opera kļuva pazīstama ar savu sadarbības radošuma garu un savu spēju piesaistīt lieliskus izpildītājus no visas pasaules - ieskaitot pašu Plasido, kurš uzstājies vairāk nekā 300 reižu 31 dažādā lomā un diriģējis vairāk nekā 100 reižu Dienvidkalifornijā pēdējo piecu gadu desmitu gaitā."

Domingo pirms nedēļas paziņoja, ka vairs neuzstāsies Ņujorkas Metropolitēna operā. Šis lēmums tika pieņemts dienu pirms tam, kad viņam bija paredzēts dziedāt titullomu Metropolitēna operas pirmajā "Makbeta" izrādē, uz kuru biļetes bija izpārdotas. 

Losandželosas Opera augustā sāka izmeklēšanu pret savu ģenerāldirektoru Domingo pēc tam, kad vairākas sievietes viņu apsūdzēja par seksuālu uzmākšanos. Apsūdzības attiecas uz laika posmu, sākot no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

Saistībā ar šīm apsūdzībām Filadelfijas simfoniskais orķestris atcēla uzaicinājumu Domingo dziedāt orķestra sezonas atklāšanas pasākumā 18.oktobrī, bet Sanfrancisko Opera atcēla dziedātāja koncertu 6.oktobrī. Dalasas Opera atcēla Domingo koncertu 2020.gada martā.

Domingo oktobrī ir paredzētas vairākas uzstāšanās Eiropā, tai skaitā 13.oktobrī Cīrihē un 17.oktobrī Maskavā. Neviena no tām nav atcelta.

Ir gaidāms, ka Domingo sestdien Meksikā saņems Batutas balvu par izcilu sniegumu klasiskās mūzikas jomā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti