Rīta Panorāma

“Purvītis” - Vilhelma Purvīša 150. jubilejas izstāde

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Osokina Brīvības festivāls Ukrainai

Pianista Andreja Osokina festivāls šogad veltīts Ukrainai

No 25. maija līdz 8. jūnijam Rīgā norisināsies jau trešais pianista Andreja Osokina Brīvības festivāls, kas šogad, reaģējot uz Krievijas militāro agresiju, veltīts Ukrainai. Šobrīd izsludināti seši festivāla koncerti, kas norisināsies Melngalvju namā, "Hanzas peronā", klavieru salonā "@152" un Anglikāņu baznīcā. Festivāls pulcēs dažādus Latvijā un pasaulē atzītus mūziķus un aktierus, kuru vidū ir Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ģirts Krūmiņš, Georgijs Osokins, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Žoržs Siksna, Katrīna Dimanta, Roberto Meloni, Katrīna Gupalo, pats Andrejs Osokins, kā arī mūziķi un aktieri no Ukrainas, kuri Latvijā raduši patvērumu no kara šausmām. Visi festivāla laikā gūtie ieņēmumi no biļešu tirdzniecības tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam, informēja rīkotāji.

Pirmie divi koncerti notiks klavieru salonā "@152", kuru klausītāji iepazina iepriekšējos Osokina festivālos. 25. maija vakarā izskanēs Andreja Osokina, Katrīnas Gupalo, Žorža Siksnas, Ģirta Krūmiņa un Roksanas Tarvides un Kaspara Bumbiša klavierdueta uzstāšanās. Savukārt 27. maijā pianists Georgijs Osokins pirmo reizi viesosies sava brāļa festivālā ar solokoncertu, kurā būs dzirdama Volfganga Amadeja Mocarta, Friderika Šopēna, Toru Takemicu, Stīvena Hafa un Aleksandra Skrjabina mūzika.

28. maijā Melngalvju namā izskanēs Jaunā Rīgas teātra aktrises Čulpanas Hamatovas un Andreja Osokina īpaši šim festivālam radītā poētiskā izrāde, kurā ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova, Friderika Šopēna un Volfganga Dārziņa mūzika savīsies ar Bulata Okudžavas, Aleksandra Galiča un Osipa Mandelštama dzeju. Izrādes laikā pirmatskaņojumu piedzīvos komponista Aivara Kalēja Ukrainai veltītais jaundarbs klavierēm "Vairs nekad!"

Festivāla turpinājumā, 3. jūnijā, Katrīna Gupalo, Andrejs Osokins un Roberto Meloni klausītājiem piedāvās temperamenta un siltuma caurstrāvotu koncertprogrammu ar neapolitāniešu, franču, spāņu un ukraiņu dziesmām, mūziku no kinofilmām, kā arī komponistu Džordža Geršvina un Kloda Debisī klaviermūziku.

4. jūnijā "Dvēseles koncertā" pirmo reizi pēc Anglikāņu baznīcas atjaunošanas to pieskandinās mecosoprāns Ieva Parša, pianiste Iveta Cālīte un ukraiņu bajāniste Irina Serotjuka, Katrīna Gupalo ar stīgu kvartetu un kori, kā arī festivāla idejas autors Andrejs Osokins. Programmā latviešu tautas mūzika, Katrīnas Gupalo oriģinālkompozīcijas, Kristapa Pētersona un Emiļa Melngaiļa solodziesmas, kā arī ukraiņu komponistu Volodimira Zubitska un Miroslava Skorika skaņdarbi. 

Festivāla kulminācija gaidāma tā noslēgumā, 8. jūnijā, kad uz vienas skatuves kopīgās performancēs satiksies latviešu un ukraiņu mūziķi un aktieri. Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim Ditu Lūriņu, Raimondu Tigulu, Katrīnu Gupalo, ukraiņu klarnetistu Nazaru Hižiju un Andreju Osokinu. Koncerta otrajā daļā uzstāsies īpaši šim festivālam radīti latviešu un ukraiņu mūziķu dueti, trio un grupas. Ukraiņu mūziķu vidū būs dziedātājas Larisa Šelest, Anastasija Vasiļenko, Jevgeņija Nasonova un Anastasija Jacenko, vijolniece Valērija Mustafina, pianists Arturs Ņikuļins, džeza pianists Edgars Vilcāns un citi, kuriem pievienosies Katrīna Dimanta, Ralfs Eilands, Rihards Plešanovs, Gints Smukais, Rihards Lībietis un citi latviešu mākslinieki. Noslēgumā uzstāsies apvienība "Latvia for Ukraine" ar dziesmu "Resistance".

Festivāla koncertus bez maksas būs iespēja apmeklēt arī šobrīd Latvijā dzīvojošajiem Ukrainas kara bēgļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti