Noskaidroti jauno mūzikas grupu konkursa «Hadrons 2019» finālisti

Noskaidrotas sešas jaunās studentu mūzikas grupas, kuras 25. aprīlī plkst. 17.00 uzstāsies Latvijas Universitātes (LU)  Jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons 2019" finālā, demonstrējot savu radošumu un muzikalitāti. Konkursa finālam izvirzītas apvienības: “Tornhill”, “Grupa Jānis”, “Purple negative”, “Nostra”, “Idioti. Trupa.” un “Kapteinis Reinis”, informēja radio “Naba” pārstāvji.

Šogad konkursa finālā tiks pārstāvētas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, Ķīmijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Datorzinātņu fakultāte, Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte, Vēstures un filozofijas fakultāte. Grupu sastāvu papildinās arī jaunieši no citām augstskolām, kā arī bijušie studenti. 

Konkursa fināla koncertā ieeja ir bez maksas, bet tikai ar iepriekšēju pieteikšanos tiešsaistē. Konkursa fināls 25. aprīlī norisināsies Latvijas Radio 1. studijā Doma laukumā 8. Tā sākums plkst. 17.00, un norisei varēs sekot līdzi arī radio un interneta tiešraidēs. Klausītājiem ir iespēja noteikt savu favorītu interneta balsojumā līdz 24. aprīļa plkst. 23.59, nosakot, kura no jauno mūziķu apvienība saņems skatītāju simpātiju balvu. Bet konkursa galvenos uzvarētājus noteiks žūrija 25. aprīļa vakarā, pēc tam kad visas finālā nokļuvušās grupas būs sniegušas savus dzīvā izpildījuma priekšnesumus.

Jaunās grupas šajā vakarā vērtēs rūdīta žūrija – mūzikas žurnālisti, mūzikas jomu pārstāvji, Radio “Naba” un LU Studentu padomes pārstāvji. Koncerta aktualitātēm var sekot līdzi arī “Facebook” vietnē. Konkursam varēja pieteikties ikviena jauna mūziķu grupa, individuālie izpildītāji vai projekti, kuri nav vēl izdevuši albumus oficiālās mūzikas izdevniecībās un kuru sastāvā  ir vismaz viens Latvijas Universitātes students. No iesūtītajiem pieteikumiem tika atlasīti seši labākie, kuri piedalīsies fināla koncertā.

Konkursa "Hadrons'19" uzvarētāji balvā iegūs ieraksta laiku skaņu ierakstu studijā, atbalstu radio “Naba” ēterā, arī arī iespēju uzstāties Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā “Laba Daba”, mūzikas festivālā ‘Bildes un LU Jauno studentu svētkos “Aristotelis”. 

Konkurss notiek jau četrpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 350 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “Cellar Cat”,  "The Creek", "MMMM",  "Chomsky Chess Club", "N?", "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of the city"), "Ēnu kaleidoskops" – pēc tam izdevušas arī albumus un kļuvušas pazīstamas kā Latvijā, tā arī ārpus tās. 

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU radio “Naba” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Konkursa norisi finansiāli atbalsta Rīgas dome, bet projekta lieldraugi jau vairākus gadus ir ierakstu studija “Skan” un Latvijas Radio.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti