Liepājas Simfoniskais orķestris pirmatskaņos Riharda Dubras koncertu arfai un sitaminstrumentiem

3. decembrī pulksten 19.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Dubras koncerts arfai un sitaminstrumentiem "Concert pour Deux Dames", kas rakstīts sitaminstrumentālistei Martai Kauliņai-Pelnēnai un arfistei Dārtai Tisenkopfai-Muselli. Pie orķestra diriģenta pults stāsies igauņu maestro – Risto Josts, informēja Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) pārstāvji.

Riharda Dubras jaunais dubultkoncerts ir radīts kā agrāk rakstītā kokles koncerta jauns variants. "Ļoti sen jau vēlējos kādreiz rakstīto koncertu koklei ar kamerorķestri pārveidot par koncertu arfai un kamerorķestrim. Koncerts koklei bija izveidojies tehniski sarežģīts, tādēļ Latvijā faktiski retais to var nospēlēt. Un man žēl, ka šī mūzika, ko klausītāji ir atzinuši par baudāmu, patlaban netiek lietota," par savu darbu pastāstīja komponists Rihards Dubra. "Ilggadējā un ļoti ražīgā sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri ļāva piepildīties manām vēlmēm un turklāt vēl rosināja padarīt šo mūziku par praktiski jaunu skaņdarbu, jo līdzās arfai solo šajā koncertā skan arī sitamie instrumenti."

Koncertu pirmatskaņos abas Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes, kam koncerts ir veltīts – sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Šim faktam un arī autora pēdējā laika aizrautībai ar franču valodu par godu skaņdarbs ir nosaukts par Koncertu divām dāmām ("Concert pour Deux Dames").

Ar Rihardu Dubru Liepājas Simfoniskajam orķestrim ir gara sadarbības vēsture, kas 2019. gadā vainagojās ar kopīgi radītu latviešu oriģināloperu "Suitu sāga". Tāpat Dubra ir autors pēc Liepājas Simfoniskā orķestra pasūtījuma tapušajiem Trešajam Liepājas koncertam klavierēm un orķestrim un Latvijas simtgades simfoniju cikla Otrajai simfonijai.

3. decembra koncertā igauņu diriģenta Risto Josta vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos arī somu intravertā ģēnija Žana Sibēliusa Pirmo simfoniju un igauņu komponista Heino Ellera vienu no plašāk pazīstamajiem darbiem – simfonisko poēmu "Rītausma".

Koncerts notiks gan ar publiku klātienē, gan arī video tiešraidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti