Latvijā uzstāsies Sanfrancisko zēnu koris «Ragazzi»

Divos koncertos Latvijā - 19.jūnijā Ogres Kultūras centrā un 20.jūnijā Rīgas Sv.Pētera baznīcā - uzstāsies Kalifornijas (ASV) zēnu un jauniešu koris "Ragazzi" (no itāļu valodas “zēni, puiši”).

Kora dalībnieki ir vecumā no deviņiem līdz astoņpadsmit gadiem, tātad korī saskan gan zēnu dzidrie un sudrabaini skanīgie tembri, gan jau vīru balsu spēks un plašums.

Ragazzi. Fauré In ParadisumRagazzi

  Koris „Ragazzi” dibināts 1987.gadā. Tā dibinātāja un galvenā diriģente Džoisa Kīla (Joyce Keil) ar zēnu un jauniešu kori „Ragazzi” regulāri koncertē ne tikai ASV, bet arī sniedz koncertus ārzemēs. Koris uzstājies arī Kārnegija zālē Ņujorkā (2014), tā uzstādot sev visaugstākās pakāpes uzdevumus mūzikā.

  Šajā koncertbraucienā pārstāvēta plaša, apjomīga un reizē daudzveidīga programma – skanēs gan Rietumeiropas garīgās kormūzikas skaistākie skaņdarbi un amerikāņu mūsdienu komponistu sacerējumi, gan skanīgie spiričueli un dažādu tautu tautasdziesmas tradicionālajās un mūsdienu apdarēs.

  Ragazzi. Away from the Roll of the SeaRagazzi

   Garīgā repertuāra sadaļā ir gan Antonio Vivaldi, gan Johana Sebastiāna Baha, gan Jozefa Haidna un citu autoru darbi. Pārstāvēti arī krievu kora mūzikas klasiķi Pāvels Česnokovs un Sergejs Rahmaņinovs. Amerikas devumu šajā jomā demonstrē Ēriks Vitekrs – starptautisku atpazīstamību sasniedzis mūsdienu ASV komponists. Vienlaikus pārstāvēti arī vieglākas, izklaidējošākas mūzikas atzari – skanēs gan tēmas no mūzikla “Nožēlojamie”, gan arī Džona Lenona „Imagine” un dziesmas no rokgrupas „Bastille” repertuāra.

   Zēnu un jauniešu kora „Ragazzi” koncerti notiks pirmdien, 19.jūnijā, plkst.19.00 Ogres Kultūras centra Mazajā zālē un otrdien, 20.jūnijā, plkst.18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Ieeja koncertos bez maksas.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Mūzika
   Kultūra
   Jaunākie
   Interesanti