Multimākslinieka Artūra Bērziņa spilgtākie darbi apkopoti grāmatā

Iznākusi multimākslinieka Artūra Bērziņa grāmata "Tēla dialektika", kas ir divdesmit gadu radošā darba kopsavilkums, informēja apgāda "Zvaigzne ABC" pārstāvji. Grāmatā iekļautas mākslinieka spilgtāko darbu reprodukcijas, kā arī viņa radošās darbības pārskats gan autora paša skatījumā, gan skatā no malas. Grāmatas teksts ir latviešu un angļu valodā.

Kā raksta izdevēji, "Artūrs Bērziņš ir mākslinieks, kas ieguvis skandalozu slavu gan Latvijā, gan ārpus tās. To radīt palīdzējušas gan pārdomātās un vienlaikus izaicinošās performances, gan gleznu filigrāni nostrādātā estētika, gan britu ekstrēmā metāla grupas "Cradle of Filth" jaunākajiem albumiem radītie vizuālie materiāli un videoklipu režija. Viņa darbi un izstādes vilina un uzrunā ar komplicēto tēlu struktūru, izcilu tehnisko meistarību, klasisku skaistuma izjūtu un neatkārtojamu – ironisku un gudru – humora izjūtu."

Grāmatā "Tēla dialektika" ir atspoguļots mākslinieka paveiktais vizuālajā mākslā no studiju gadiem līdz pat 2021. gada izstādēm – eļļas gleznas, rastra grafika, performances, skices, procesa aizkulises, kā arī autora pārdomas par mākslu un sevi 10 nodaļās. Tāpat pievienots arī mākslas zinātnieces un rakstnieces Ievas Melgalves priekšvārds, kā arī Aigas Leitholdes intervija ar mākslinieku.

Artūrs Bērziņš norādīja: "Ceru, ka teksts ļaus vērotājam skaidrāk izprast manas mākslas vēstījumu, tās kontekstu, saredzēt aiz kalambūra virsslāņa apslēptos jaunās nopietnības meklējumus masu sabiedrības apstākļos, neviennozīmības mijiedarbību ar skaidrību, un ironijas saderību ar traģisku dzīves uztveri. Pretrunu cīņā un vienotībā izšķiļas dzīves dzirksts."

Mākslas pētniece Ieva Melgalve atzīmēja grāmatas iznākšanas nozīmi Latvijas mākslas ainā: "Respektabls un kvalitatīvs mākslinieka darbu un pasaules uzskata pārskats ļauj saskatīt viņa darbos dziļākus slāņus, kas Artūra Bērziņa gadījumā ir īpaši svarīgi. Pirmajam iespaidam – par ironiju, erotiku un provokāciju – nevajadzētu palikt pēdējam. Viņa darbi ir intelektuāli, estētiski un nereti arī ētiski paradoksi, kuru risināšana ir vienlaikus neērta un aizraujoša."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt