20. gadsimta 70. un 80. gadu latviešu plakātmāksla, atbrīvojusies no socreālisma kanona, 21. gadsimtā kļūst par mūsu valsts kultūras kanona sastāvdaļu. 70.–80. gadu izcilākie autori, kuru darbi būs skatāmi izstādē – Ilmārs Blumbergs, Juris Dimiters, Laimonis Šēnbergs, Juris Putrāms, Andris Breže u.c. – plakātu no ideoloģiska rupora pārvērš mākslinieciskā pašvērtībā. Šis process notiek, pateicoties spēcīgām radošām individualitātēm ar tām piemītošu savdabīgu māksliniecisko rokrakstu.
20. gadsimta 70. un 80. gados Latvijā plakāts ir ļoti populārs. Notiek daudz un dažādas izstādes, konkursi, izdevniecības tiražē plakātlapas aizvien lielākās tirāžās, sākas plakātu kolekcionēšanas bums, grāmatu veikalos tos var nopirkt par pārdesmit kapeikām.
“Pirms pāris desmitgadēm negaidītu un neoficiālu vizuālu informāciju plakāts mums piespēlēja publiskajā telpā – uz ielas, interjeros. Sabiedrība tika uzrunāta tieši – uz TU. Plakāta valoda ir skaļa, reizēm tā klaigā, reizēm – smīn vai koķetē, nekautrējas uzdot jautājumus un atgādināt par problēmām, kuras ikdienība nemīl. “Plakātlaiks”, vienkopus eksponējot tā laika spilgtāko plakātu piemērus un reizē atspoguļojot tā laika karstos jautājumus, ir viens no Latvijas kultūras vērtību sistēmas turētājiem!” uz izstādi aicina tās kuratore, mākslas zinātniece Ramona Umblija.
Izstādes atklāšana notiks 14. novembrī plkst. 17.00, “Lielajā dzintarā” tā būs apskatāma līdz 28. decembrim. Ieeja izstādē – bezmaksas.