Īpaši izveidotā Ziemas dārzā muzejs «Rīgas birža» svinēs piecu gadu jubileju

Divas dienas – 20. un 21. augustā – mākslas muzejs „Rīgas birža” svinēs piecu gadu jubileju un aicinās apmeklētājus baudīt īpaši izveidoto Ziemas dārzu.

“Mākslas muzejs „Rīgas birža” savā piektajā dzimšanas dienā sadarbībā ar arhitekti Liesmu Markovu, Latvijas Universitātes Botānisko dārzu un “Grant Thornton Baltic” rīdziniekiem dāvina Leona Baksta 1905. gadā veidotā Ziemas dārza rekonstrukcijas variāciju. Ziemas dārza stāsts ir saistīts ar Parīzes krievu baleta sezonu rīkotāja Sergeja Djagiļeva ieceri pamestajā Sanktpēterburgas Taurijas pilī sarīkot grandiozu portretu izstādi. Tolaik Djagiļevu - vēl pirms apsēstības ar baletu - bija pārņēmusi doma, ka viņš varētu kļūt par izcilu mākslas kuratoru. Lai izstādei būtu cēlāks un teatrālāks “ienāciens”, viņš uzaicināja Leonu Bakstu Taurijas pils improvizētajā ātrijā izveidot Ziemas dārzu.

Izmantojot senās fotogrāfijas, Ziemas dārzs uz divām dienām tiek atjaunots. Saglabāta tiek ideja, bet izpildījums ir cits – atbilstošs „Rīgas biržas”telpām. Mūsu mērķis ir demonstrēt milzīgo atšķirību, kas mūs šķir no izpratnes par izstāžu telpas iekārtojumu 20. gadsimta sākumā, salīdzinājumā ar šodienu. Ziemas dārza rekonstrukcija ir daļa no projekta “Leons Baksts un viņa laiks. Glezniecība, zīmējumi, fotogrāfijas”. Izstādi ar šādu nosaukumu pašlaik var apskatīt mūsu izstāžu zālēs,” stāsta Mākslas muzeja „Rīgas birža”vadītāja Daiga Upeniece.

Mākslas muzejs „Rīgas birža” skatītājiem tika atvērts 2011. gada 20.–21. augustā. Šodien tā apmeklētāju skaits jau pamazām tuvojas miljonam – konkrēti tie ir vairāk nekā 750 tūkstoši. Pretēji statistikai par jaunatvērtiem muzejiem, kur veiksmīgākais ir pirmais gads, „Rīgas biržas”apmeklējums ar katru gadu palielinās. Augstākais tas bijis 2015. gadā – 155 819 interesenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti